gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش برنامه نویسی تراش و فرز CNC

دوره آموزشی برنامه نویسی تراش و فرز CNC در پاکدشت: در کارگاه ها و کارخانه های تولیدی، معمولا از دستگاه های مختلفی استفاده می شود تا محصول مورد نظر به دست بیاید، به طور یقین باید گفت که در اکثر کارگاه ها از یک دستگاه سی ان سی استفاده می شود. این دستگاه نمونه های مختلفی دارد که هر کدام کار مختلفی انجام می دهند. در واقع یک برنامه برای هر کدام از انواع آن ها برنامه نویسی شده است، به عنوان مثال دستگاه فرز سی ان سی برای برش کاری و سوراخ روی یک قطعه در صنایع مختلف کاربرد دارد و دستگاه تراش سی ان سی برای تراش دادن سطح یک قطعه و همچنین شکل دهی یک قطعه تحت کنترل دو محور کاربرد دارد. همگی این کاربرد ها را توسط برنامه نویسی به این دستگاه ها اضافه می کنند. زبان برنامه نویسی تراش و فرز CNC در آموزشگاه کامپیوتر گام برتر پاکدشت آموزش داده می شود.

در ابتدا به علاقه مندان به دوره آموزش برنامه نویسی تراش و فرز CNC پیشنهاد میکنیم برای یادگیری، دوره آموزش نرم افزار پاورمیل در پاکدشت را شرکت کنند.

CNC turning and milling programming training course

دوره آموزشی برنامه نویسی تراش و فرز CNC در پاکدشت

زبان برنامه نویسی تراش و فرز CNC چیست و چه کاربردی دارد؟

برنامه نویسی دستگاه سی ان سی شامل به کار گیری یک سری دستورات کد نویسی هستند که برای به حرکت درآوردن و به کار گیری دستگاه هر کدام پشت سر هم اجرا می شوند. برای مثال اگر شما از دستگاه تراش CNC برای برش دادن یک وسیله فلزی استفاده کنید، می بایستی برنامه های لازم برای این کار را به دستگاه تراش بدهید تا به صورت مرتب و دقیق این کار را انجام دهد. در واقع اپراتور یا تکنسین این مجوز را به دستگاه می دهد تا با این شرایط و این قوانین برشی را به چه صورت انجام دهد. زبان برنامه نویسی تراش و فرز CNC به دلیل همخوانی با برنامه هایی مانند اتوکد و 3D MAX از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا می توان با استفاده از این نرم افزار ها شکل مورد نظر را پیاده سازی کرد. برنامه نویسی CNC دو روش برای تهیه دارد. در روش اول به صورت دستی این برنامه ها روی یک ماشین با قطعات ساده تعیین می شوند. در روش دوم که برای ماشین های پیچیده کاربرد دارد، با استفاده از کمک نرم افزار های گفته شده ابتدا قطعه مورد نظر طراحی شده و سپس شروع به برنامه نویسی آن می شود. با استفاده از این روش ها می توان به راحتی توسط زبان برنامه نویسی مربوط به دستگاه های تراش و فرزCNC، نحوه عملکرد هر کدام را ایجاد کرد. ما در این دوره آموزشی با توجه به انواع روش های برنامه نویسی و مراحل نوشتن برنامه روی این دستگاه ها و همچنین توضیحات لازم در مورد نحوه به کار گیری این برنامه در انواع دستگاه های تراش و فرز CNC در بهترین آموزشگاه کامپیوتر پاکدشت در اختیار شما عزیزان هستیم.

دوره برنامه نویسی تراش و فرز CNCدر آموزشگاه گام برتر

آموزش این دوره از برنامه نویسی در بسیاری از آموزشگاه های سراسر کشور برگزار می شود. در این حال برخی از کارآموزان با وجود گذراندن دوره اموزشی مربوطه به دلیل شیوه تدریس نامناسب و یا هر دلیل دیگری در بسیاری از آموزشگاه ها، نمی توانند این دوره را به خوبی یاد بگیرند و به این ترتیب با وجود مدرک و هزینه ای که در این راه انجام شده است، نمی توانند از حرفه خود درآمدی کسب کنند. اما در مورد آموزشگاه گام برتر پاکدشت می توان گفت که این آکادمی زیر مجموعه سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد و با برنامه تدریس منظم و مفید و همچنین به کار گیری بهترین اساتید در این دوره سعی در یاد گیری کارآموزان خود دارد. به همین دلیل کارآموز می تواند به خوبی انواع روش های برنامه نویسی تراش و فرز CNC را یاد گرفته و از آن برای کار به عنوان تکنسین دستگاه های CNC استفاده کند. همچنین با توجه به اهمیت فیلم های آموزشی در یادگیری افراد، در طی این دوره با بهره گیری از فیلم های آموزشی و مقالات مهم تمام نکات لازم را به هنر جو آموزش می دهد. لازم به ذکر است که دوره های آموزشی این آکادمی به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شوند و هنرجو می تواند به هر روشی که مایل است شرکت کند و در آخر دوره نیز مدرک فنی و حرفه ای را از این آموزشگاه دریافت کرده و بلافاصله مشغول به کار شود. نکته مثبت در مورد ثبت نام در این اموزشگاه این است که حتی بعد از اتمام دوره آموزشی همچنان در کنار هنر آموز خواهد بود و  این امکان باعث شده است تا به عنوان یک تضمین در اعتبار این موسسه ذکر شود.

اهمیت یادگیری زبان برنامه نویسی تراش و فرز CNC

اگر با دستگاه های CNC آشنایی داشته باشید، می دانید که این دستگاه ها قیمت بالایی دارند و اگر افراد بدون دانش تخصصی بخواهند با آن ها کار کنند، ممکن است آسیب های جدی به آن ها وارد شود. به همین دلیل باید با زبان برنامه نویسی تراش و فرز CNC به کار رفته در این دستگاه ها آشنایی کامل داشت. با توجه به کاربرد زیاد این دستگاه ها در تمام کارگاه ها و کارخانه ها در تمام دنیا، افرادی که با این زمینه آشنایی دارند و علاقه مند به یادگیری این زبان برنامه نویسی هستند، می توانند با ثبت نام در آموزشگاه گام برتر پاکدشت به خواسته خود برسند. زیرا این آموزشگاه از نظر هنرجویان قبلی خود به عنوان بهترین آموزشگاه کامپیوتر پاکدشت معرفی شده است، با آموزش های به روز در مورد هر دوره و با توجه به رشد و توسعه جامعه با هنر جو همراه است.

cnc-iathe-and-milling-programming-training-in-pakdasht-game-bartar
CNC turning and milling programming

سرفصل دوره آموزشی برنامه نویسی تراش و فرز CNC در پاکدشت:

تاریخچه ماشین­های کنترل عددی

مبانی برنامه نویسی ماشین­های کنترل عددی

برنامه نویسی ماشین­های فرز CNC

برنامه نویسی ماشین­های تراش CNC

پیش نیاز دوره آموزش اپراتوری فرز CNC و نرم افزار پاورمیل

برای شروع دوره آموزشی اپراتوری فرز CNC و نرم افزار پاورمیل شما عزیزان نیاز دارید به دوره برنامه نویسی CNC آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره برنامه نویسی CNC را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر