gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزشی زبان برنامه نویسی HTML

دوره آموزشی زبان برنامه نویسی Html در پاکدشت: ما روزانه هنگام سرچ کردن ممکن است به سایت های بسیاری سر بزنیم که هر یک به گونه ای باعث جلب نظر ما می شود و ممکن است به این فکر بیافتیم که این سایت ها چگونه طراحی شده اند . در واقع تکنولوژی های بسیاری برای طراحی سایت وجود دارند اما جالب است بدانید که تمامی این تکنولوژی ها ختم می شوند به زبان برنامه نویسی HTML. برای طراحی و ساخت قالب کلی سایت از زبان HTML استفاده می کنند. یکی از پیش نیاز های یادگیری این زبان آشنایی با نرم افزار PHP Storm است. بهترین راه یاد گیری این زبان کاربردی استفاده از فیلم های آموزشی سایت ما می باشد همچنین برای راحتی بیشتر شما همراهان گرامی سایت ما فیلم های آموزشی آشنایی با نرم افزارPHP Storm  را به صورت رایگان دراختیار شما قرار داده است . با ما برای یادگیری زبان HTML همراه باشید.

HTML programming language course

دوره آموزشی زبان برنامه نویسی Html در پاکدشت

معرفی و تاریخچه زبان برنامه نویسی HTML

زبان HTML یک زبان برنامه نویسی در کنار css هسته های فناوری ساخت صفحات وب می باشند . زبان برنامه نویسیHTML  برای نشانه گذاری ابر متن ها نیز استفاده می شود . دستور العمل های این زبان برچسب tag دارد که محتوای سایت با آن ها نشانه گذاری می شود و نحوه نمایش آن برای مرور گر های وب توصیف خواهد شد . تا به حال پنج نسخه از HTML ارائه شده است . زبان برنامه نویسی HTML زبان ساده ای است و یادگیری آن حتی برای کسانی که هیچ پیش زمینه ای در این حوزه ندارند هم آسان است. شایان ذکر است که HTML یک زبان برنامه نویسی نمی باشد بلکه یک زبان نشانه گذاری می باشد و ساختار محتوا را تعیین می کند. زبان HTML عبارات شرطی مانند if را ندارد و عاری از توابع و متغیر است. برای آشنایی بیشتر با زبان HTML بهتر است نگاهی به تاریخچه آن بیاندازیم . سال 1980 میلادی فیزیکدانی به نام تیم برنزلی که با پروژه CERN همکاری می کرد سیستمی را به نام ENQUIRE طراحی نمود تا محققان CERN داده ها را به صورت مشترک استفاده نمایند . در سال 1989 برنزلی یک سیستم ابر متنی بر اینترنت را نوشت در واقع او یک نوع خاص از HTML  را طراحی کرد. او همچنین در سال 1990 یک نسخه جست و جو گر و نرم افزار سرور را نوشت و در نهایت برای اولین بار در سال 1991 شرح کامل HTML توسط برنزلی بر روی اینترنت قرار گرفت .

کاربرد ، مزایا و معایب زبان برنامه نویسی HTML

در واقع HTML ابزاری می باشد که با استفاده از تگ ها قالب کلی صفه ها را می سازد در حقیقت اسکلت صفحات وب توسط تگ های HTML ساخته می شوند. کسانی که با طراحی وب آشنایی دارند می دانند که طراحی وب دارای دو مرحله اصلی می باشد :

1) طراحی و ساختار بندی اصلی سایت و صفحه وب که به وسیله HTML انجام می گیرد .

2) افزودن جذابیت های ظاهری مانند رنگ و استفاده از المان های جدید و جذاب که با استفاده از CSS انجام می پذیرد .

برای ساختن یک صفحه وب کامل و حرفه ای باید از کد ها و زبان های متفاوت مانند PHP,ASP,CSS,HTML,… استفاده کرد. اما هیچ یک از این کد ها و زبان ها به جز HTML برای انواع مرورگر ها قابل فهم نمی باشد. به عبارت بهتر مرورگر ها تنها کد ها و المان هایی را نمایش می دهند که در داخل کد ها ازHTML  استفاده شده باشد. زبان های برنامه نویسی دارای مزایا و معایب مختلف هستند و زبان برنامه نویسی HTML نیز از این قاعده مستثنی نیست . از جمله مهم ترین مزایای HTML می توان به 1. یارگیری آسان 2. امکان اجرای آن در هر مرورگری 3. رایگان بودن آن 4. ادغام آسان آن با زبان های دیگر مانند PHP 5. باز بودن دست در نوشتن متن ها اشاره کرد .

چند نمونه از مهم ترین معایب HTML عبارتند از :

  1. ضعیف بودن در پشتیبانی از در مرور گر های قدیمی 2. طراحی جداگانه هر صفحه از وب ؛ زیرا در زبان HTML منطق وجود ندارد.
html-programming-language-course-in-pakdasht-game-bartar

تگ های زبان برنامه نویسی HTML

همانطور که می دانید انجام هر عملی در زبان برنامه نویسی HTML به کمک تگ هایHTML  انجام پذیر است و در واقع این تگ های HTML  هستند که باعث قدرت آن می شوند. تگ های HTML می توانند انواع عناصر همچون متن، تیتر، عکس، جدول، لینک ها، لیست ها، پاراگراف ها و … را بسازند. برای نمایش عناصر در سایت از دو تگ 1. تگ های باز (opening tag) 2. تگ های بسته (closing tag) برخی از المان ها برای نمایش در صفحه وب به هر دو تگ و برخی دیگر فقط به یکی از تگ های باز یا بسته نیاز دارند. تگ doctype به عنوان یک راهنما برای مرورگر عمل می کند و نوع سند HTML را مشخص می کند و همچنین به مرورگر کمک می کند تا صفحه وب را درست نمایش داده و متوجه شود که تگ هایی که نوشته شده اند کاملا HTML هستند. اولین تگ که پس از تگ <HTML> در بدنه تگHTML  نوشته می شود تگ head نام دارد. این تگ دارای اطلاعاتی برای مرورگر ها و ربات های جست و جو گر وب است. تگ هایی که می توان در داخل head استفاده کرد به صورت زیر است:

Title, meta, link, script, style

تگ body پس از تگ head نوشته خواهد شد و شامل تشکیل بدنه صفحه سایت می شود و یکی از مهم ترین تگ های HTML  محسوب می شود. این تگ تمام محتویاتی که مرورگر باید نمایش دهد را شامل می شود و آنها را بین دو تگ باز و بسته خود قرار می دهد و شامل عکس ها، جداول، متون و … می شود.

سخن آخر

درتوضیحات فوق کاملا با مفهوم HTML آشنا شدید و بخشی از آموزشHTML  را مشاهده کردید و متوجه شدید که این زبان در عین کارآمد بودن چقدر آسان است. برای مشاهده فیلم های کامل آموزش HTML و زبان های برنامه نویسی دیگر در سایت ما ثبت نام کنید.

HTML programming language

سرفصل دوره آموزشی زبان برنامه نویسی Html در پاکدشت:

پیش نیاز دوره آموزش برنامه نویسی HTML

برای شروع دوره آموزش برنامه نویسی HTML شما عزیزان نیاز دارید به دوره کاربر ICDL آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره کاربر ICDL  را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر