gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش طراحی بدنه خودرو در نرم افزار کتیا

دوره آموزشی طراحی بدنه خودرو در پاکدشت: این روز ها کار های تخصصی در صنایع نیازمند مهندسی دقیق و تکنیکی هستند تا بتوانند مراحل طراحی و تولید حرفه ای را پیش ببرند، یکی از نرم افزار هایی که به کمک صنایع و تولیدی ها آمده برنامه کتیا است این برنامه توسط یک شرکت در فرانسه در سال ۱۹۷۷ ساخته شد، که در آن زمان برای هواپیماهای جنگنده کاربری داشت اما بعد ها به صنعت خودرو و هواپیماسازی و … گسترش پیدا کرد. نرم افزار کتیا درواقع یک پیوند بین کامپیوتر و صنعت است که به کمک طراحان صنعتی آمده، از کتیا می توان برای طراحی قطعات پیچیده و مدل سازی سطوح، طراحی قالب، تراشکاری و بسیاری از امور دیگر در بخش های مکانیک و عمران، برق، تاسیسات و … استفاده کرد. این نرم افزار به علت رابط گرافیکی قدرتمند از محبوب ترین نرم افزار های صنعتی محسوب می شود.

Car body design training course in Katia

دوره آموزشی طراحی بدنه خودرو در پاکدشت

چگونه طراحی با نرم افزار کتیا را آغاز کنیم؟

برای طراحی با این نرم افزارعلاوه بر آشنایی با نحوه کار با کتیا ابتدا نیاز است اطلاعات کافی درزمینه طراحی های صنعتی داشته باشید تا بتوانید طراحی های استانداردی را اجرا کنید، در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه ندارید پیشنهاد میکنم ابتدا در یک دوره تخصصی شرکت کنید تا مفاهیم را از پایه و به صورت صفر تا صد یادبگیرید. آموزشگاه گام برتر از آموزشگاه های پیشگام در زمینه است که با برگزاری دوره های حرفه ای جهت آموزش کار با کتیا و طراحی های حرفه ای  به شما کمک میکند یک طراح حرفه ای نرم افزار کتیا شوید.

در اینجا خلاصه ای از نحوه کار با کتیا مطرح میشود، امید است که مفید واقع شود.

برای کاربا کتیا ابتدا نیازاست سیستمتان به یک گرافیک مناسب تجهیز کنید تا امکان کار گرافیکی با این نرم افزار برای شما فراهم باشد.

سپس بعد از نصب نرم افزار و طی کردن مراحل آن می توانید کار با کتیا را آغاز کنید.

برای نصب به پوشه فایل برنامه مراجعه و روی فایل setup کلیک کنید و مقادیر را به صورت پیش فرض نگه دارید. پس از طی کردن مراحل نصب وارد برنامه شوید در اینجا نوار ابزار های متنوعی جهت طراحی ها ی صنعتی در محیط های مختلف در اختیار شما قرار داده شده است که شما می توانید با مراجعه به قسمت مورد نظر طراحی در این زمینه را آغاز کنید.

چگونه در نرم افزار کتیا میتوان بدنه خودرو طراحی کرد؟

همانطور که گفته شد یادگیری نرم افزار کتیا آسان است پس از گذراندن دوره های آموزشی خیلی راحت می توانید کار با آن را آغاز کنید.

مثلا برای طراحی بدنه خودرو تنها کافیست مواردی مثل نحوه محاسبات و کار با نوار ابزار ها جهت ترسیم استاندارد را بلد باشید.

تنها کافی است از بخش استارت وارد شوید و یک صفحه با محیط مورد نیاز خود ایجاد کنید و با استفاده از ابزار ها تغییرات دلخواه را اعمال کنید.

در کتیا اشکال مختلفی جهت رسم موارد متنوع وجود دارد مثلا در بدنه خودرو برای رسم چرخ ها میتوانید از امکانات بخش Circle استفاده کرده و با تغییر آیتم ها اندازه مورد نظر خود را مشخص و فرم ها را تغییر دهید یا جهت رسم بدنه خودرو ابزار هایی جهت ترسیم دستی نقاط منحنی موجود است که با تمرین و یادگیری بیشتر میتوانید خیلی راحت این موارد را رسم کنید.

با استفاده از منوی tools هم میتوانید فرمول نویسی ها و سفارشی سازی ها را انجام دهید.

برای اضافه کردن اشکالی که عنوان شد میتوانید وارد بخش  insert شوید و شکل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای اتصالات و برش ها هم از بخش ادیت کمک بگیرید و با بخش ویو بزرگنمایی و کوچک نمایی اشکال را انجام دهید.

برای رسم سایر موارد وارد قسمت مربوط به شکل دلخواه خود شوید و با درگ کردن آن را رسم و اندازه مورد نظر خود را بر روی آن اعمال کنید.

برای حذف قسمت های مشکل دارهم میتوانید با امکانات این نرم افزار قسمت مورد نظر را پاک کنید که در قسمت ادیت این امکان برای ما فراهم شده است.

مزایای طراحی به وسیله کتیا

این نرم افزار دارای قابلیت پارامتریک است بنابراین می توان اعداد را در حین طراحی تغییر داد.

برخورداری از گرافیک بسیار قدرتمند از قابلیت های قابل توجه این نرم افزار است.

کارایی این نرم افزار در بسیاری از رشته ها مثل عمران و معماری مکانیک و… باعث محبوبیت آن در بین متخصصین شده است.

این نرم افزار از سرعت بسیار خوبی جهت انجام امور برخوردار است.

همچنین با استفاده از این برنامه میتوان نتیجه کار را به صورت فرمت های مختلف خروجی گرفت.

امکان ایجاد بک آپ در این برنامه فراهم است و هیستوری قدرتمند هم از قابلیت های دیگر این نرم افزار می باشد.

محصول نهایی حاصل از طراحی کتیا بسیار با کیفیت است.

صرفه جویی در زمان به علت سرعت مناسب این نرم افزار از مزایای دیگری است که می توان به آن اشاره کرد.

car-body-design-training-in-ketia-software-in-pakdasht-game-bartar

نتیجه

همانطور که در ابتدا عنوان شد کتیا از نرم افزار های قدرتمند در زمینه طراحی های صنعتی است که این روز ها بسیار مورد توجه فعالان این عرصه قرار گرفته و بسیاری از کسب و کار های صنعتی خواهان متخصص در این زمینه جهت انجام مدلسازی های استاندارد و حرفه ای هستند، بنابراین یکی از راه های فوق العاده جهت درآمد زایی در صنعت، کار با نرم افزار های مدلسازی صنعتی مثل کتیا است که آنچنان دشوار هم نیست بنابراین شما میتوانید با گذراندن یک دوره در آموزشگاه گام برتر خیلی آسان و سریع به متخصص در این زمینه تبدیل شوید و کار خود را آغاز کنید. 

Car body design in Katia

سرفصل دوره آموزشی طراحی بدنه خودرو در پاکدشت:

  محیط  Sketch Tracer

 محیط   Freestyle

محیط   Generative Shape Design

پیش نیاز دوره آموزش طراحی بدنه خودرو در کتیا

برای شروع دوره آموزش طراحی بدنه خودرو در کتیا شما عزیزان نیاز دارید به دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی و نرم افزار کتیا مقدماتی و پیشرفته آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی و نرم افزار کتیا مقدماتی و پیشرفته  را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره های فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر