gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزش نرم افزار Revit

همان طور که می دانید نرم افزار رویت (Revit) یکی از ابزار های قدرتمند برای طراحی مدل های سه بعدی ساختمان می باشد که به نوعی می توان گفت که یادگیری این ابزار برای تمامی کسانی که در رشته های معماری و طراحی داخلی فعالیت می کنند الزامی می باشد. نرم افزار رویت محصول شرکت Autodesk می باشد. این شرکت همچنین سازنده نرم افزار های بسیار کاربردی دیگری نیز در حوزه معماری و طراحی های سه بعدی مانند اتوکد و ۳D max می باشد.

از جمله ویژگی های بارز نرم افزار رویت می توان به این مورد اشاره کرد که این نرم افزار علاوه بر این که امکان ترسیم های سه بعدی ساختمانی را برای شما میسر می کند این امکان را به شما نیز می دهد که بتوانید هزینه های مالی و مدت زمان ساخت را بر اساس الگو هایی که شما به آن می دهید حتی با هزین نرخ تورم برای شما محاسبه نماید. این نرم افزار جزو دسته ی BIM یا همان مدل سازی اطلاعات ساختمانی است و قادر است که با دیگر نرم افزار جزو این دسته مانند اتوکد و ۳D max نیز ارتباط برقرار نماید.

رویت درحال حاضر نرم افزار شماره یک جهان در حوزه معماری بوده و بدلیل اینکه مرکز ثقل BIM محسوب میشود و نیز بدلیل وجود بیشمار قابلیتهای انحصاری در این نرم افزار ، از جایگاه ویژه ای در بین مهندسان حوزه ساختمان برخوردار است.

دوره آموزش نرم افزار revit

دوره آموزش نرم افزار revit - آموزشگاه گام برتر

مجتمع آموزشی گام برتر یکی از معدود برگزارکننده های دوره های فرمول نویسی و حجم سازی پارامتریک در محیط رویت ایران است. رویت یک نرم افزار مدلسازی پیشرفته برای ساخت مدلسازی های معماری، سازه، تاسیسات، و … میباشد. این نرم افزار در حال حاضر یکی از نرم افزارهای کاربردی و موردنیاز بازار کار میباشد، که به دلیل قابلیت های حرفه ای، مورد توجه کاربران و کارفرمایان قرار گرفته است. در این نرم افزار امکان ترسیم دو بعدی و سه بعدی به صورت همزمان وجود دارد. همچنین خروجی رندر و انیمیشن با قابلیت های ویژه را فراهم آورده است. از مبحث مورد توجه این نرم افزار ، مبحث BIM مباشد. BIM در واقع مخفف کلمه (Building Information Modeling) است. در این سیستم همزمان در یک محیط نرم افزار ترسیم فنی دو بعدی و سه بعدی انجام میگردد، همچنین محاسبات و متره و برآورد، مراحل کلی از ابتدای ساخت تا طراحی نهایی و پردازش آن را میتوان در دست داشت. به طوری که همزمان با تغییر یک جز از کل پروژه تمامی مدارک پروژه و محاسبات آن با توجه به نوع تغییرات، تغییر میپذیرد و محاسبات آن اعمال میگردد.

دوره آموزش نرم افزار revit - آموزشگاه گام برتر

معرفی دوره آموزش رویت

در دوره آموزش نرم افزار رویت شما به صورت کامل با این نرم افزار و مباحث حرفه ای آن در طراحی سه بعدی مدل های ساختمانی آشنا شده و می توانید اقدام به خلق انواع مدل های ساختمانی سه بعدی نمایید.

کلاس آموزش نرم افزار رویت در آموزشگاه گام برتر به صورت پروژه محور همراه با ذکر نکات کاربردی می باشد و سعی می شود در آن تجربیات عملی استاد در حوزه طراحی و کار با این نرم افزار منتقل شود. علاوه بر آن فیلم کلاس  به همراه حل تمارین ظبط شده و پس از اتمام هر کلاس یا در انتهای دوره برای شما داده می شود.

آنچه درباره دوره رویت باید بدانید 

در بخش ابتدایی آموزش، به آموزش مختصر، ابزارهای کاربردی نرم افزار پرداخته می شود. سپس به صورت کاملا پروژه محور صفر تا صد نرم افزار رویت، ویژه مهندسین معمار و کاربران معماری و ساختمان آموزش داده میشود.
دپارتمان معماری، مجتمع آموزشی گام برتر، با در نظر گرفتن نیازهای بازار کار، درصدد تنظیم سرفصل های آموزشی کاربردی موردنیاز فراگیران در آمده است. و چه بسا کیفیت و رضایت آموزشی جزء فاکتورهای مهم دوره های حضوری و مجازی مجموعه گام برتر میباشد.
 

عناوین انحصاری این دوره :

·         ارائه سیلابس شفاف ، اصولی ، کاربردی ، توسط مدرس دوره.
·         این دوره به عنوان یک دوره آموزش صرف نرم افزار ارائه نشده است.
·         این دوره یک دوره کاملا ترکیبی از آموزش نرم افزار به همراه رندرینگ و مدلینگ به انضمام آموزش معماری و نقشه کشی میباشد.
·         این دوره به صورت کاملا پروژه محور میباشد و از جلسه ابتدا و انتها همراه با رندر و انیمیشن و اصول نقشه کشی است.
·         و روش تدریس جدید. ارائه دفترچه و پکیج جلسه اول و سیلابس هرجلسه برای برنامه کلاس.
·         این دوره برای دانشجویان تک دوره و پودمان به یک کیفیت برگزار میگردد.
 

آموزش گام به گام مباحث به صورت پروژه محور

·         نقشه کشی و ترسیم فنی با آموزش ضوابط و مقررات ساختمانی در حین آموزش نرم افزار رویت  که  وجه تمایز این دوره  در مجموعه امیرکبیر  میباشد.
·         طراحی کاملا پروژه محور مبتنی بر طرح های اجرایی ساختمان.
·         صفر تا صد ایده پردازی ، ترسیم فنی ، سه بعدی ، رندرگیری.
·         صفر تا صد طراحی نمای ساختمان و نورپردازی و مصالح شناسی و اجرا.
·         فاز 2 و جزییات اجرایی به همراه ضوابط و مقررات نظام مهندسی.
·         متره و برآورد در نرم افزار رویت به همراه برآورد قیمت روز.
·         طراحی کاربری های مسکونی ، اداری ، درمانی ، غرفه سازی ، آموزشی مبلمان ، فروشگاهی ، لندسکیپ.
·         طراحی پارامتریک پروژه ای کاملا پروژه محور با کاربردهای مبتنی بر اجرا.
·         خروجی به تمامی نرم افزارهای سه بعدی و دوبعدی.
·         خروجی برش مستقیم مصالح و متریال و هماهنگ سازی با دستگاه های برش.
·         رندرگیری و انیمیشن سازی جلسه به جلسه با موتور رندر رویت و همزمان با موتور رندر اینسکیپ ورژه جدید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان شروع دوره با شماره های درج شده در صفحه تماس با ما سایت تماس بگیرید.

دوره آموزش نرم افزار revit - آموزشگاه گام برتر

مدرک دوره آموزش Revit

شما پس از گذراندن دوره آموزشی در صورت نیاز می توانید از آموزشگاه گام برتر اقدام به درخواست صدور مدرک داخلی خود آموزشگاه یا مدرک فنی و حرفه ای قابل ترجمه معماری نمایید. در این صورت روند دریافت هرکدام از این مدارک برای نرم افزار رویت به این صورت می باشد.

مدرک داخلی آموزشگاه گام برتر معتبر برای دیگر آموزشگاه ها و مراکز خصوصی می باشد و شما پس از دوره آموزشی باید اقدام به دادن آزمون دوره رویت در گام برتر نمایید. سپس در صورت دریافت نمره قبولی می توانید اقدام به اخذ مدرک معتبر آموزشگاه گام برتر نمایید.

ممکن است شما بخواهید پس از گذراندن دوره آموزش رویت در آموزشگاه گام برتر  اقدام به محاجرت به کشور های دیگر و یا استخدام در شرکت های خارجی و یا دولتی ایرانی شوید. مدرک فنی و حرفه ای قابل ترجمه برای این کار بسیار موثر می باشد و شیوه اخذ آن این است که شما پس از کسب نمره قبولی در آزمون بالا شما از طرف آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه ای برای دریافت مدرک بین المللی یا همان فنی و حرفه ای در شهر خود معرفی می شود.

سپس در تاریخ مقرر نسبت به آزمون حضوری در جلسه باید حضور داشته باشید و اگر در آن آزمون نیز نمره قبولی را دریافت کردید می توانید اقدام به اخذ مدرک فنی و حرفه ای معتبر و قابل ترجمه از آموزشگاه فنی و حرفه ای نمایید.

اهداف دوره آموزش نرم افزار رویت

از آنجایی که پروژه های ساختمانی بسیار پیچیده هستند، نرم افزار رویت نیز ممکن است تا حدی پیچیده به نظر برسد.

هدف از دوره آموزش رویت این است که دانشجویان را قادر به ایجاد مدل های ۳D کامل پروژه های معماری و استفاده کردن از آنها در طراحی های کاری خود نماییم.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

این دوره می تواند برای افراد زیر جهت کاریابی و ارتقا شغلی مفید و بسیار موثر ثمر باشد.

  • داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن و ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻼن ﻣﻬﻨﺪسی ﻣﻌﻤﺎری و عمران
  • آرشیتکت ها برای ارتقا و پیشرفت شغلی
  • مهندسینی که علاقه به مبحث بیم و مدلسازی اطلاعات ساختمان را دارند
  • اشخاصی که قصد مهاجرت و کار درحوزه های معماری، عمران و تاسیسات در خارج از کشور را دارند.
  • صاحبان کسب و کار در حوزه معماری و عمران و تاسیسات به جهت ارتقا دانش نیروی انسانی

به طور کلی اگر قصد دارید یک مهندس (معمار، عمران یا تاسیسات) موفق و حرفه ای و متخصص در زمینه ی کاری خود شوید و یا بتوانید همگام با علم روز پیشرفت کنید، بهتر است در دوره های یادگیری نرم افزار Revit شرکت کرده و با جهان علم ساختمان که هم اکنون با تفکر (BIM (Building Information Modeling گره خورده است آشنا گردید.

بازار کار دوره آموزشی نرم افزار رویت

این روزها پیدا کردن شغل با چالش های زیادی رو به رو است و اگر می خواهید در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوید، باید تجربه و سواد کافی در آن زمینه داشته باشید و اکثر شرکت ها برای جذب نیرو به دنبال نیروی متخصص و مسلط به نرم افزارهای تخصصی می باشند. یادگیری نرم افزارهای تخصصی مانند نرم افزار Revit، شما را یک پله به شغل مورد نظرتان نزدیکتر می کند و داشتن استعداد، تجربه و روحیه کاری برای فعالیت در شغل مورد نظرتان لازم می باشد.

معماران، طراحان و همچنین افراد شاغل در دفاتر مشاوره­ فنی مهندسی با کمک این نرم ­افزار در کمترین زمان ممکن طراحی های مطلوب و حرفه ­ای انجام خواهند داد. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور نرم افزارهای مهندسی، اکثر پروژه ها به کمک نرم افزارها انجام می شوند و در حال حاضر نقشه کشی و طراحی ساختمان ها ابتدا با نرم افزارهای مهندسی مانند Revit انجام می شود و سپس به فاز عملیاتی می رسد.

دوره آموزش نرم افزار revit - آموزشگاه گام برتر

چرا باید این دوره را بگذرانیم؟

نرم افزار Revit در کنار سایر نرم افزارهای معماری، یکی از بهترین و قدرتمندترین نرم افزار در زمینه مدلسازی اطلاعات ساختمانی می باشد و رشته معماری که یکی از پرمخاطب ترین رشته های موجود در ایران به شمار می رود، دارای چندین زیر شاخه می باشد که برای اکثر آن ها نرم افزارهای تخصصی مانند نرم افزار توکد و 3D Max وجود دارند و نرم افزار Revit در کنار این نرم افزارها به یکی از نرم افزارهای تخصصی معماری تبدیل شده است.

در این روزها که پیدا کردن یک شغل مناسب به توانایی ها و تخصص های شما بستگی دارد، یادگیری نرم افزار Revit به شما کمک می کند تا خیلی راحت تر بتوانید در حوزه فعالیت خودتان یک شغل مناسب پیدا کنید و این روزها اکثر شرکت ها و سازمان ها برای جذب نیرو به دنبال افرادی می روند که دارای یک تخصص خاص باشند. شما می توانید حتی با یادگیری یک نرم افزار پروژه های بسیار بزرگی را انجام دهید و در دنیای امروزی اکثر شغل ها به نرم افزارهای مربوط به آن ها انجام می شود و مدلسازی اطلاعات ساختمانی هم با نرم افزار Revit انجام می شود.

اگر در رشته معماری تحصیل کرده اید ولی به هیچ کدام از نرم افزارهای حوزه معماری تسلط ندارید، می توانید برای یادگیری آن ها اقدام نمایید و نرم افزار Revit یک انتخاب بسیار عالی برای شما می باشد و یادگیری آن کار سختی نیست و با شرکت در دوره های آموزشی و تلاش و پشتکار به خوبی می توانید به طور کامل به این نرم افزار مسلط شوید.

سخن آخر

نرم افزار رویت قوی ترین و سریع ترین نرم افزار نقشه کشی و سه بعدی سازی در کارها و پروژه های معماری می باشد.

نرم افزار رویت بر اساس سیستم BIM  (مدل سازی اطلاعات ساختمان) کار می کند.

یعنی مدل واقعی پروژه در نرم افزار مدل گردیده، لذا بسیاری از خروجی ها به صورت خودکار توسط نرم افزار ارائه می گردد.

دلیل مزیت نرم افزار رویت بر دیگر نرم افزارهای نقشه کشی در این می باشد که در این نرم افزار.

با ترسیم پلان توسط کاربر، مقطع، نما و نمای سه بعدی و بسیاری از گزارشات توسط رویت ترسیم می گردد.

و در نهایت باید بدانید برای شرکت در دوره آموزش نرم افزار رویت پیش نیاز خاصی لازم ندارید و کلیه آموزش ها از ابتدایی ترین مباحث شروع خواهد شد اما در صورتی که شما با این نرم افزار آشنایی دارید پیشنهاد می شود در کلاس های خصوصی این نرم افزار شرکت نمایید.

سرفصل های دوره آموزشی برنامه Revit

معرفی نرم افزار و آشنایی با مفاهیم پایه

آشنایی با مبانی شروع یک پروژه با رویت

آموزش اصول مدلسازی

آشنایی با لینک ها، گروه ها و Import

آشنایی با اجزای مدلسازی مبتنی بر اسکچ

آموزش ایجاد کنترل گرافیک و مرئی بودن اشیاء و دیوارهای ترکیبی

آموزش اندازه گذاری و جزئیات متن ها

آموزش ایجاد Room،Section،Elevation

آموزش ایجاد دوربین، تنظیمات خورشید، سایه و ایجاد Solar Study

آموزش ایجاد Walkthrough

آموزش کار با برچسب ها و فهرست ها

آموزش کار با شیت ها و اصول خروجی گرفتن

شناخت مبانی Conceptual MASS

آموزش ایجاد فرم های خاص و پوسته های پارامتریک

آموزش کار با مواد و متریال

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر