gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش طراحی و تحلیل مدل ها با نرم افزار Ansys

آموزش طراحی و تحلیل مدل ها با نرم افزار Ansys در پاکدشت: نرم افزار انسیس یک نرم افزار نرم افزار مهندسی به کمک کامپیوتر می باشد که از گروه ابزار های تحلیلی است و از روش اجزاء محدود برای مدل سازی و تحلیل استفاده می کند. به کمک این نرم افزار می توان مدل های ارتعاشی سازه و ضریب اطمینان و ایمنی آن را به راحتی محاسبه کرد. همچنین ساختار جسم را از نظر حرارتی و دینامیکی بهینه سازی کرد، تجزیه و تحلیل های استاتیکی و دینامیکی مختلفی انجام داد و علاوه بر همه این موارد، مدل های مختلفی از مصالح شکل پذیر و ترد را تعریف و بارگذاری های متنوعی روی سازه انجام داد. برای آموزش نرم افزار Ansys می توانید با شرکت در کلاس های آموزشی این دوره که در آموزشگاه گام برتر پاکدشت برگزار می شود، علم کار با آن را بیاموزید و در شرکت های مختلف به کار ببرید.

Training course on design and analysis of models with Ansys software

آموزش طراحی و تحلیل مدل ها با نرم افزار Ansys در پاکدشت

اهداف دوره آموزشی نرم افزار Ansys

با استفاده از این نرم افزار مهندسین می توانند محصولات با کیفیت را در کمترین زمان ممکن طراحی و تولید کنند زیرا در بهینه سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزن و عملکردی در طرح ها به کمک آن ها می آید. یاد گیری نرم افزار Ansys ملزم به دانش کامپیوتر و آشنایی با برنامه هایی مانند کتیا می باشد که در آموزشگاه گام برتر نیز آموزش داده می شود. همچنین آگاهی از کاربرد و صنعت این نرم افزار ضروری است. به طور مثال برای ساخت یک قطعه برای هواپیما یا ماشین و همچنین مهندسی زلزله با سازه های محکم و قوی از این نرم افزار استفاده می شود. از ویژگی های مهم این نرم افزار پرقدرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت آنالیز موضوع در زمینه های مختلف مانند جامدات، سیالات، انتقال حرارت، دینامیک و الکترومغناطیس
  • توانایی بهینه سازی مدل های طراحی شده
  • توانایی برنامه نویسی به کمک زبان برنامه نویسی درون نرم افزار برای توسعه امکانات جدید
  • توانایی تهیه گزارش و نتایج مختلف به صورت فیلم، عکس یا htmp
  • قابلیت تشخیص پارامتر های مختلف و بررسی درجه اهمیت هر کدام
  • توانایی برقراری ارتباط با دیگر نرم افزار ها

به همین دلیل در بسیای از امور مهم کشور کاربرد دارد برای مثال در ساخت بسیاری از قطعات هواپیمای بوئینگ 787 ا این نرم افزار برای شبیه سازی استفاده شده است زیرا با استفاده از امکانات این نرم افزار می توان یک پدیده مکانیکی، شیمیایی یا در حوزه برق را مدل سازی کرده و بخش های مختلف آن ها را بهینه سازی کرد. ابزار های مختلفی در این نرم افزار وجود دارد که برای تحلیل انواع سازه ها مانند مخزن، سد، پل و اجزای سازه ای مانند اتصالات فولادی، ایزولاتور ها و … به کار می روند و کارهای زیادی را بر روی هر کدام انجام می دهند.

نحوه آموزش نرم افزار Ansys در آموزشگاه گام برتر

با توجه به اهمیت یادگیری این دوره آموزشی و به کار گیری دقیق آن در امور مهم، باید گفت که آموزشگاه گام برتر پاکدشت با سابقه درخشان در زمینه برگزاری دوره های آموزشی کامپیوتر، تحت نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دوره آموزشی نرم افزار Ansys را برگزار کرده و با بهره گیری از اساتید و مربی های حرفه ای در این زمینه سعی در آموزش هنر جویان عزیز دارد. لازم به ذکر است که نحوه آموزش این نرم افزار به گونه ای است که علاوه بر استفاده از کتب درسی مفید، از جزوات، تست ها و فیلم های آموزشی در این مورد استفاده می شود تا دانشجو به خوبی این دوره را فرا گیرد. همچنین برگزاری جلسات حل تمرین و رفع اشکال و تمرین عملی باعث می شود تا دانشجو علاوه بر اخذ مدرک، بتواند از آن در جهت کسب درآمد استفاده نماید. زیرا تدریس در برخی از موسسات آموزشی به گونه ای است که دانشجو پس از اتمام دوره آموزش نمی تواند از حرفه خود استفاده کند زیرا به خوبی آموزش ندیده است. مزیت شرکت در کلاس های این آموزشگاه این است که پس از اتمام دوره مربی همچنان با دانشجو در ارتباط است و به این ترتیب هر گونه سوالی را می تواند رفع کند. در مورد نحوه برگزاری کلاس های این آموزشگاه باید گفت که به صورت آنلاین و حضوری هستند و دانشجو به هر روشی که مایل است می تواند شرکت کند و پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون های نهایی موفق به کسب مدرک و گواهینامه آموزشی فنی و حرفه ای این رشته می شود و می تواند در هر شرکتی مشغول به کار شود تا به کسب درآمد برسد.

محیط نرم افزار Ansys

باید توجه داشت که این نرم افزار پر کاربرد، چندین محیط آموزشی دارد که هر کدام در زمینه مخصوصی کاربرد دارند. به عنوان مثال از محیط  Mechanical APDL در تحلیل های اکادمیک و تحقیقاتی به دلیل دقت بیشتر نتایج بیشتر استفاده می شود. از محیط Workbench در محیط های صنعتی و کارگاهی استفاده می شود، از ANSYS FLUENT هم برای تحلیل مکانیک سیالات و از  Ansys Maxwell برای مهندسی برق و گرایش الکترومغناطیس استفاده می شود. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع این دوره آموزشی با گرایش خود و هدف استفاده از نرم افزار Ansys را مشخص کنید. به زبان ساده تر این نرم افزار جهت انجام کلیه تحلیل های مهندسی به روش اجزای محدود به کار می رود و بهتر است پیش زمینه های لازم مانند آشنایی با نرم افزار کتیا و سالیدورکس را برای شروع یادگیری این نرم افزار داشته باشید.

teaching-design-and-analysis-of-models-with-ansys-software-in-pakdasht-game-bartar
Design and analysis of models with Ansys software

سرفصل دوره آموزش طراحی و تحلیل مدل ها با نرم افزار Ansys در پاکدشت:

آشنایی با روش CFD

معرفی نرم افزار Ansys CFX و قابلیت حل جریان های مختلف سیال

معرفی مراحل مختلف حل جریان در محیط Ansys CFX

مقدمه ای بر ابزار های موجود در هر یک از مراحل ذکر شده بالا

نحوه حل مساله با نرم افزار

حل چند مدل جریان

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر