gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش کتیا مقدماتی در پاکدشت

آموزش کتیا catia در پاکدشت: نرم افزار کتیا با بیش از 100 محیط کاری، قابلیت طراحی و مونتاژ قطعات، تهیه نقشه‌های دوبعدی، طراحی سطوح پارامتریک و پیچیده، طراحی سازه، قالب‌سازی، مهندسی معکوس با ابر نقاط، ورق‌کاری، طراحی با استفاده از عکس، ماشین‌کاری، پایپینگ، طراحی مکانیزم، تحلیل، تهویه مطبوع، طراحی ارگونومی، طراحی جوش، تلرانس‌گذاری، طراحی تجهیزات الکتریکی، مدیریت پروژه، مدیریت کارخانه و … را دارد. هم‌اکنون شرکت‌های بزرگ دنیا نظیر Boeing، Airbus، Audi، BMW، Bosch، Volvo، Toyota، Nissan، Ford و KIA Motor از نرم‌افزار کتیا استفاده می‌کنند.

نرم افزار کتیا (CATIA: Computer Aided Three-dimensional Interactive Application) یک نرم‌افزار تجاری CAD/CAM/CAE است که توسط شرکت فرانسوی Dassault Systèmes توسعه یافت و توسط شرکت IBM به بازار جهانی عرضه شد. CATIA در اواخر سال دهه 1970 و اوایل 1980، به منظور توسعه جت جنگنده میراژ ایجاد شد و سپس در هوافضا، خودرو سازی، کشتی سازی و سایر صنایع به کار گرفته شد. در ابتدا کاتی (CATI) نامیده می شد و در سال  1981 به CATIA تغییر نام یافت. CATIA با نرم‌افزارهای   Siemens NX، Pro/ENGINEER، Autodesk Inventor و SolidEdge در رقابت است. در واقع نرم‌ افزار کتیا از لحاظ قابلیت، اکثر نرم‌افزارهای طراحی دیگر را پوشش می‌دهد. به بیان دیگر آموزش کتیا شما را تقریباً از سایر نرم‌افزارهای طراحی بی ‌نیاز می‌کند. اما مثلا نرم‌افزار سالیدورکس ضمن اینکه برای مدل‌سازی ممکن است ساده‌تر از کتیا باشد اما به هیچ وجه قابلیت‌های شگفت‌انگیز کتیا را در طراحی سطوح پیچیده ندارد. همه این عوامل در کنار محیط کاری مقبول و لذت‌بخش کتیا، می‌تواند این نرم‌افزار را به‌عنوان گزینه مناسبی برای طراحی CAD معرفی کند.

catia-basic-training-mr-ghorbani

آموزش کتیا catia در پاکدشت

اهمیت دوره آموزش کتیا مقدماتی

 نرم‌افزار کتیا CATIA یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای طراحی CAD دنیاست که در صنایع بزرگ نظیر بوئینگ، ایرباس، آئودی، فورد، زیمنس، نیسان و… در طراحی های خود از این غول طراحی بهره می‌برند. در ایران نیز 2 شرکت معروف خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو نرم‌افزار کتیا را به عنوان نرم‌افزار اصلی طراحی خود برگزیدند. این نرم‌افزار محیط‌های بسیاری زیادی در درون خود جای داده است. با توجه به اینکه فایل‌های خروجی این نرم‌افزار از نظر حجمی کوچک هستند در طراحی دستگاهها با قطعات زیاد بسیار کار راه‌انداز می‌باشد.

بازار کار آموزش کتیا مقدماتی

در خصوص بازار کار نرم افزار کتیا، همانطور که گفته شد این نرم افزار قدرتمند کاربردهای زیادی درطراحی قطعات دارد پس هر صنعتی که با تولید قطعات سروکار دارد نیاز به نیرویی دارد که متخصص نرم افزار کتیا باشد. هدف شما برای شروع به کار با استفاده از نرم افزار کتیا می‌تواند تمامی صنایع موجود باشد. هم‌چنین اگر از مهارت و تخصص بالایی برخودار باشید، می‌توانید به صورت فریلنسر هم به عنوان مهندس طراح فعالیت کنید. در صنعت تولیدی ایران به خصوص صنایع فولاد و خودرو سازی، نرم افزار کتیا به همراه نرم افزار سالیدورکس، پرکابردترین نرم افزارها هستند. اگرچه در سال‌های اخیر از این نرم افزار در کشور ما زیاد صحبت شده است اما به دلیل کمبود نیرویی که تخصص کافی در نرم افزار کتیا داشته باشد، بازار کار نرم افزار کتیا هنوز اشباع نشده است.

توانایی‌های نرم‌افزار CATIA

 1. طراحی و مدل سازی سطوح و قطعات پیچیده، شرکت‌های هواپیماسازی همچون بوئینگ و شرکت‌های خودروسازی همچون فورد و نیسان از نرم‌افزار کتیا استفاده می کنند.
 2. طراحی پروسه ماشینکاری وتولید و استخراج G-code برای دستگاه‌های تراشکاری cnc جهت ساخت قطعه
 3. طراحی و تحلیل مکانیزم‌ها، سیستم ها و تجهیزات هیدرولیکی، پنوماتیکی، الکتریکی و…
 4. طراحی قالب ومدل‌های ورق کاری
 5. شبیه‌سازی
 6. مدیریت پروژه‌ها

ورژن‌های نرم افزار کتیا

آخرین نسخه‌ی نرم افزار کتیا، در حال حاضر در نسخه ۶ است که بیشتر به CATIA V6 معروف است.
اولین بار نرم افزار کتیا در سال ۱۹۷۷ توسط Dassault Systèmes منتشر شد، این شرکت هنوز هم نرم افزار را پشتیبانی می‌کند و توسعه می‌دهد. نرم افزار کتیا در ابتدا برای استفاده در طراحی جت جنگنده Dassault Mirage ساخته شد.

امروزه پرکاربردترین نسخه CATIA V5 است، CATIA V4 هنوز هم در بعضی از صنایع، بیشتر به صورت همزمان با V5، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بین نسخه‌های مختلف نرم افزار کتیا از نظر کاربرد و شکل ظاهری تفاوت‌های چشمگیری وجود دارد. هر نسخه عملکرد اضافی قابل توجهی را به ارمغان می‌آورد. بین V4 و V5 اصول فرآیند طراحی توسعه یافته است و بین V5 و V6 ویرایش و ثبت داده‌ها تغییر کرده است. در هر نسخه، Dassault Systèmes همچنین به روزرسانی‌هایی را به صورت نسخه‌های تکمیلی منتشر می‌کند.

نسخه‌های جدید به طور معمول سالانه منتشر می‌شوند و همچنین دارای عملکردهای اضافی نسبت به نسخه‌ی قبلی و همچنین رفع اشکال هستند.

برای سازمان‌های بزرگ، مدیریت مقادیر زیادی از داده‌ها و به اشتراک گذاشتن این داده‌ها برای کاربران دشوار است. این کنترل و اشتراک گذاری داده‌ها را می‌توان با استفاده از محصولات PLM (مدیریت چرخه عمر) کنترل کرد. CATIA V5 می‌تواند بر اساس پرونده یا در کنار بسته نرم افزاری دیگری که شامل PLM است مانند ENOVIA یا SMARTEAM استفاده شود. با این حال CATIA V6 از قبل دارای ENOVIA V6 است. مزایای اصلی استفاده از محصول PLM جلوگیری از اتلاف اطلاعات و کنترل زمینه امنیتی است.

ویژگی‌های کتیا

 • رابط گرافیکی بسیار قدرتمند و کاربر پسند (User-Friendly) بودن آن
 • تسهیل کار کاربر با ایجاد نمودار درختی
 • دارا بودن تاریخچه (History) جهت برگرداندن تغییرات اعمالی به مدل
 • امکان تخصیص ابعاد به قطعه بصورت پارامتریک
 • سفارشی کردن نرم‌افزار کتیا توسط رابط های برنامه نویسی (API)
catia-advanced-training-gaamebartar

مخاطبین دوره آموزش کتیا مقدماتی

مهندسین مکانیک، ساخت و تولید، هوافضا، طراحی صنعتی و تمام افرادی که به نوعی با مدلسازی سه بعدی و طراحی و تهیه نقشه‌های صنعتی سر و کار دارند.

catia-basic

محتوی دوره آموزش کتیا مقدماتی

این دوره بر اساس جدیدترین و بهترین متد طراحی آموزش داده می شود. در این دوره آموزشی دانش پژوهان با چهارمحیط اصلی و مهم نرم‌افزار یعنی محیط‌های Sketcher  و Part Design و Assembly Design  و Drafting آشنا می‌شوند. در محیط Sketcher دانش پژوهان با دستورات ترسیمی و ویرایشی محیط دو بعدی و در محیط Part Design  با انواع دستورات سه بعدی‌سازی ترسیمی و ویرایشی آشنا می‌شوند و همچنین با انجام تمرین‌های متنوع صنعتی و کاربردی تا انتهای دوره قادر خواهند بود شکل سه بعدی انواع قطعات صنعتی را مدل‌سازی و یا طراحی نمایند. در محیط    Assembly Design  یا مونتاژ، دانش پژوهان با انواع قیود آشنا شده و می‌توانند قطعات مربوط به انواع دستگاه‌های صنعتی را بر روی هم سوار نمایند. در پایان با فرستادن مدلهای سه بعدی قطعات و دستگاهها به محیط Drafting با تهیه و چاپ انواع نقشه‌های انفجاری و اجرایی آشنا خواهند شد.

سرفصل دوره آموزش کتیا catia در پاکدشت:

در این محیط طرح دو بعدی اولیه هر مدلی تولید می­ شود به نحوی که برای طراحی هر مدلی ابتدا باید وارد این محیط شد و نقشه دو بعدی مدل را ترسیم کرد.

در این محیط قطعه از نظر خصوصیات مکانیکی به صورت سه بعدی طراحی می شود.

در این محیط می­توان قطعات ساخته شده در سایر محیط­ های  نرم افزار CATIAرا بر روی هم مونتاژ کرد.

در این محیط کاری می­توان از قطعات ساخته شده در CATIA نقشه­ های ساخت و مونتاژ تهیه کرد.

در این محیط می ­توانید سطوح و اشکال پیچیده را مدلسازی کنید.

در این محیط میتوان مواد خاص که در کاتالوگ مواد کتیا موجود نیست ایجاد کرد.

تخفیف شهریه دوره آموزش کتیا مقدماتی

هزینه شهریه دوره ها در مقایسه با دوره های مشابه در جاهای دیگر بسیار پایین تر است و هزینه دوره ها با احتساب تخفیف می‌باشد. با این حال افرادی که در بیش از یک دوره ثبت نام کنند از تخفیف مضاعفی برخوردار خواهند شد. ثبت نام در دو دوره از 15 % تخفیف، ثبت نام در سه یا چهار دوره از 20 % تخفیف و ثبت نام در 5 دوره و بیشتر از 25 % تخفیف برخوردار می‌باشد. دانش پژوهانی که قصد دارند در بیش از یک دوره ثبت نام کنند خواهشمند است نام و نام خانوادگی و نام دوره ها را به ایمیل  info@gamebartar.com ارسال نمایند تا لینک ثبت نام و پرداخت برای این عزیزان ایمیل گردد. همچنین می توانید از طریق سایت آموزشگاه گام برتر به آدرس اینترنتی www.gamebartar.com اقدام به ارسال اطلاعات و ثبت نام نمایید.

نحوه ثبت نام آموزش کتیا مقدماتی

شما عزیزان می توانید از طریق لینک زیر وارد صفحه ثبت نام و ارتباط با مشاورین ما در آموزشگاه گام برتر پاکدشت شده و در کمترین زمان ممکن اطلاعات مورد نیاز خود را در رابطه با دوره مد نظرتان دریافت و در نهایت اقدام به ثبت نام نمایید.
صفحه تماس و ثبت نام آموزشگاه کامپیوتر گام برتر


لطفا بعد از ثبت‌نام، نام و نام خانوادگی، نام دوره آموزشی، کد ملی و تلفن همراه را به شماره 09127919436 ارسال نمایید تا محل تشکیل کلاس تا دو روز قبل از شروع کلاس برای شما پیامک گردد.  
توجه: برای ارزیابی دانش پژوهان، هر هفته تعدادی تمرین داده می شود. همچنین در پایان دوره یک پروژه یا یک سری تمرین تکمیلی نیز داده خواهد شد که در صورت انجام، گواهی دوره صادر می‌گردد.

ایمیل  : gaamebartarofficial@gmail.com

وبسایت : www.gamebartar.com

catia-basic-training-gamebartar
catia-advanced-training-gamebartar

پیش نیاز های دوره آموزش کتیا مقدماتی

برای شروع دوره آموزش نرم افزار کتیا مقدماتی شما عزیزان نیاز دارید به دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی  آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره فوق نیز ثبت نام کنید.

سوالات متداول پیرامون آموزش کتیا مقدماتی

آیا بعد از اتمام این دوره کتیا میتوان مشغول به کار شد؟

بله. بعد از آموزش تخصصی و ویژه بازار کار ما، درتمام سطوح آموزش کتیا صنعتی، قادر به فعالیت در مراکز صنعتی معتبر می باشید.

چرا با توجه به زمان بالای دوره آموزشی کتیا در آموزشگاه گام برتر، هزینه دوره های آن نسبت به سایر دوره ها پایین تر است؟

تیم آموزشی گام برتر آموزش ارزان را برای تمام افراد رسالت خود میداند تا افراد با استعداد به خاطر مسائل مالی از یادگیری محروم نشوند. افتخار ما مهندسین و مدرسینی است که پس از شرکت در دوره ها در مراکز مختلف مشغول به کار شده اند.

آیا دوره کتیا صنعتی پیشرفته نیز در آموزشگاه گام برتر وجود دارد؟

 بله. علاوه بر دوره ی نرم افزار کتیا مقدماتی صنعتی دوره ی دیگری با این عنوان کتیا صنعتی پیشرفته با سرفصل هایی از قبیل آموزش ابر نقاط، ماشین کاری، انیمیشن سازی و… تهیه شده است که در سایت گام برتر قابل ملاحضه می باشد.

چرا برای آموزش کتیا گام برتر را انتخاب نماییم؟

اساتید مجرب، آموزش حرفه ای و تضمینی نرم افزار کتیا، هزینه ی کمتر نسبت به دوره های مشابه، دریافت فیلم های آموزشی با بهترین کیفیت، آموزش CATIA به همراه اصول طراحی صنعتی، انجام پروژه های صنعتی و مثال های کاربردی برای ایجاد خلاقیت در دانشجویان.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر