gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش نرم افزار ایلاستریتور در پاکدشت

آموزش ایلاستریتور Illustrator در پاکدشت: دوره مهارتی کاربر گرافیک رایانه ای با ایلاستریتور یک دوره کامل گرافیکی می باشد که ضمن تعلیم مبانی هنر های تجسمی به کارآموزان، دوره کاملی از نرم افزار طراحی ایلاستریتور را نیز ارائه می دهد. اما ممکن است این پرسش برایتان مطرح شود که گرافیک رایانه ای چسیت؟ برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم که گرافیک رایانه یکی از قدیمی ترین شاخه های علوم رایانه می باشد که به تغییر، ترسیم و کار با تصاویر و روش های محاسباتی و کامپیوتری اقدام می نماید.چند نمونه از برنامه هایی که می توان با استفاده از گرافیک رایانه ای ساخت عبارتند از: بازی های رایانه ای، ساخت پویا نمایی دو بعدی و سه بعدی و شبیه سازی های محاسباتی. در ادامه مقاله قصد داریم شما را بیشتر با مفهوم گرافیک رایانه ای و کاربرد های آن آشنا کنیم با سایت ما همراه باشید.

illustrator-software-training-in-pakdasht
Computer graphics user training with Illustrator

آموزش ایلاستریتور Illustrator در پاکدشت

ماهیت نرم افزار Illustrator در کاربر گرافیک رایانه ای با ایلاستریتور

همانطور که می دانید در کاربر گرافیک رایانه ای می توان از نرم افزار های گرافیکی زیادی مانند فتوشاپ و… استفاده کرد یکی از این نرم افزار ها Ilustrator است.در این بخش قصد داریم شما را با ماهیت این نرم افزار در کاربر گرافیک رایانه ای با ایلاستریتور آشنا کنیم. ایلاستریتور نرم افزاری برای طراحی و ساخت کار های هنری و تصویر سازی با کمک یک کامپیوتر با هر سیستم عاملی (windows یا mac ) است. این نرم افزار در سال 1987 منتشر گشت و با گذر زمان و به روز رسانی شد و اکنون زیر مجموعه Adobe Creaive Cloud است ولی می توان از آن به تنهایی نیز استفاده نمود. این نرم افزار به صورت عمده به وسیله گرافیست ها، هنرمندان بصری و طراحان وب برای ایجاد آثار هنری با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار شامل ابزار های پیچیده بسیاری است و می تواند در زمانی که صرف تصویر سازی می نمایید، صرفه جویی کند. کمپانی ادوبی که مالک نرم افزار ایلاستریتور است هر ساله امکانات و ویژگی های زیادی را به این نرم افزار اضافه میکند و با لایسنس های گوناگون به فروش می رساند؛ تا سال 2012 این نرم افزار مانند محصولات دیگر کمپانی ادوبی دارای پیشوند CS بود اما بعد از آن با نام CC روانه بازار شد. نرم افزار های دیگری مانند Corel Draw هم برای ساخت و ویرایش و تصویر برداری به وجود آمده اند اما بی شک قوی ترین نرم افزار ساخته شده برای موارد فوق نرم افزار ایلاستریتور می باشد.

قابلیت و کاربرد Illustratorدر کاربر گرافیک رایانه ای با ایلاستریتور

از Illustrator در کاربر گرافیک رایانه ای با ایلاستریتور برای ایجاد انواع مختلفی از تصاویر دیجیتال یا چاپ شده، نمودار، جدول، کارتون و انیمیشن، لوگو و… استفاده می شود اما چون کار کردن با آن نسبت به نرم افزار های دیگر سخت تر است کمتر کسی آن را می شناسد اما طراحان گرافیک حرفه ای به صورت کامل با این نرم افزار آشنایی داردند.ایلاستریتور به کاربران این امکان را می دهد که یک عکس را به عنوان راهنما برای ردگیری یک شکل به نرم افزار اضافه کند و از آن بهره لازم را ببرد.این قابلیت برای رنگ کردن مجدد یک عکس و یا ایجاد حالتی شبیه به طراحی در عکس مورد استفاده قرار می گیرد. از ایلاستریتور برای ساخت کارت پستال، پوستر ها و دیگر سازه های بصری که در آن ها عکس و متن به کار رفته باشد استفاده می شود چرا که این نرم افزار اجازه بازی با نوشته ها به شکل های گوناگون را می دهد. ایلاستریتور امکان قرار دادن متن به صورت حلقوی را دارد و برای کسانی که طراحی لوگو انجام می دهند بسیار کاربردی است؛ یکی از قابلیت های جذاب ایلاستریور ساخت تصاویر متحرک با کیفیت بالا برای لوگوها می باشد. ایلاستریتور در طراحی mock-up نشان می دهد که طراحی یک سایت در انتها چگونه خواهد بود و برای طراحی آیکون های مورد استفاده در وب سایت و یا نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد. از قابلیت های این نرم افزار در طراحی سایت میتوان به ساخت فایل svg اشاره کرد،این فایل ها با حجم بسیار کم در و مقابل کیفیت فوق العاده بالا و مقیاس پذیری عالی در روش های جدید طراحی سایت مورد استقبال قرار گرفته اند چون می توانیم عکس با هر ابعادی که بخواهیم در سایت قرار دهیم.

Computer graphics user with Illustrator

کاربرگرافیک رایانه ای وکتوری، دو بعدی و سه بعدی

انواع تصاویر در کاربر گرافیک رایانه ای زیاد است اما ما قصد داریم که فقط در مورد گرافیک رایانه ای وکتوری ، دو بعدی و سه بعدی صحبت کنیم.

گرافیک وکتوری مکملی برای گرافیک های پیکسلی می باشند و به جای پیکسل ها از داده های مربوط به اندازه، شکل و رنگ المان ها تشکیل شده اند که این موضوع باعث می شود بیشتر شدن انعطاف پذیری آنها در برابر تغییرات می شود.برای مثال می توانید از آنها خروجی های متفاوتی برای اندازه های مختلف بدون کاهش کیفیت گرفت. نرم افزار های اصلی ویرایش و تولید گرافیک وکتوری Corel Draw و Adobe Illustrator هستند.در ایلاستریتور کیفیت کار به رزولوشن صفحه ای که در آن نشان داده می شود بستگی ندارد بنابراین تصویری که در این نرم افزار ایجاد می شود می تواند بدون کاهش کیفیت کوچک یا بزرگ شود.

گرافیک دو بعدی نمونه های مبتنی بر رایانه تصاویر دیجیتال هستند که اکثرا از مدل های دو بعدی جغرافیایی، تصاویر دیجیتالی و … حاصل می شوند. گرافیک دو بعدی باعث ایجاد تصاویر از یک نمای ثابت می شود و جز قدیمی ترین روش های گرافیک رایانه ای است. حوزه هایی که در آن از گرافیک رایانه ای استفاده می شود نقاشی دیجیتال، ویرایش تصاویر و انیمیشن سازی دو بعدی است.

گرافیک سه بعدی با گرافیک دو بعدی تنها یک تفاوت دارد آن هم استفاده از بعد سوم برای نمایش و ویرایش است. می توان از تصاویر سه بعدی علاوه بر نمایش در صفحات دیجیتال جهت ساخت مدل های واقعیت افزوده هم استفاده نمود. همچنین گرافیک دو بعدی و گرافیک سه بعدی در خیلی از موارد به یکدیگر کمک می رسانند. برای مثال گرافیک های دو بعدی از تکنولوژی های گرافیک سه بعدی برای نور پردازی استفاده کرده و گرافیک های سه بعدی برای خروجی و رندر گیری از تکنیک های گرافیک سه بعدی استفاده می کنند.

سرفصل دوره آموزش ایلاستریتور Illustrator در پاکدشت:

رسم اشکال، خطوط پایه و شکل‌های پیچیده، مدیریت اشکال

رنگ‌آمیزی اشکال ترسیمی، نگارش متن، افزودن سبک و جلوه به شی

کار با سمبل‌ها و نمودارها، وارد کردن تصاویر و خروجی گرفتن از پروژه 

شناخت نرم افزار و بررسی ابزارها، درباره ایلاستریتور 

ایجاد سند، بررسی ویژگی های مستندات، کار با Selection Tool 

کار با Direct Selection Tool، آشنایی با انواع اشکال،  گروه بندی کردناشکال، آشنایی با انواع خطوط

آشنایی با مفهوم Join و اتصال اشکال به یکدیگر، کار با Pen tool،  کار با Pencil، کار با Path Eraser

کار با Curvature Tool،  کار با Line Tool، کار با Shaper Tool پاک کردن خطوط و اشکال،  کار با Scissors، کار با Knife

کار با Transform، انتقال اشکال از ایلاستریتور به فتوشاپ، دوران دادن اشکال Rotate، قرینه کردن اشکال Reflect 

کار با ابزارهای پرکاربرد

کار با Perspective Grid Tool، کار با Shape Builder Tool، چینش اشکال و کار با Align، کار با Pathfinder

کار با انواع رنگ، رنگ آمیزی اشکال ترسیمی، کار با Eyedropper کار با Pattern، کار با Swatches، کار با Mesh Tool

کار با پنل Transparency، کار با پنل symbol، کار با Image Trace ، تبدیل فایل های Raster  به Vector

کلام آخر

امروزه مواردی مانند طراحی لوگو، نقاشی های دیجیتال، تبدیل عکس به وکتور، بازسازی عکس و… به موضوعات مهم و پر کاربردی تبدیل شده اند که شما میتوانید با یادگیری نرم افزار ایلاستریتور تمامی موارد فوق را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی انجام دهید. همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم فراگیری و کار با نرم افزار ایلاستریتور کمی پیچیده تر از سایر نرم افزار ها است اما اگر معلم خوبی داشته باشید یادگیری آن غیر ممکن نیست پس اگر علاقه مند به خلق آثار هنری حرفه ای و تخصصی هستید در سایت ما برای یادگیری نرم افزار ایلاستریتور ثبت نام کنید.

پیش نیاز دوره آموزش کاربر گرافیک رایانه ای با ایلاستریتور

برای شروع دوره آموزش کاربر گرافیک رایانه ای با ایلاستریتور شما عزیزان نیاز دارید به دوره های فتوشاپ و کورل آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره آموزش فتوشاپ و کورل را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره های فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر