gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزش شهروند الکترونیک

دوره آموزش شهروند الکترونیک در پاکدشت: در دنیای امروزی که کامپیوتر و دنیای وب بخش مهمی از زندگی انسان ها را تشکیل می دهد، آشنایی با این محیط و نحوه کار با آن یک امر مهم و اساسی می باشد. زیرا با توجه به مسائل و مشکلات مربوط به آلودگی هایی که انسان، در طبیعت ایجاد کرده است مانند آلودگی هوا، آلودگی های صوتی، ترافیک، اتلاف انرژی و … موجب بروز مشکلات و بیماری های مختلفی شده است. یکی از مشکلاتی که همه مردم درگیر آن هستند انجام امور بانکی و اتلاف وقت در صفوف بانک ها است. در همین راستا آموزش هایی ارائه شده تا مردم بتوانند از این امکانات به صورت الکترونیکی استفاده کنند و در کوتاه ترین زمان به امور روزانه خود رسیدگی کنند. آموزشگاه گام برتر در پاکدشت با ارائه دوره آموزشی شهروند الکترونیک یا e-citizen در آکادمی خود، سعی در یادگیری این مورد به هنرآموزان خود دارد.

Electronic citizen training course

دوره آموزش شهروند الکترونیک در پاکدشت

مفهوم شهروند الکترونیک و هدف از آموزش آن

e-citizen به کسی گفته می شود که با مفاهیم پایه فناوری و اطلاعات آشنایی دارد و می تواند به وسیله آن از امکانات اینترنتی پایه مانند برقراری ارتباط با دیگران از طریق اینترنت، ارسال و دریافت پیام های اینترنتی، اطلاعات، خدمات و کالاها و همچنین نرم افزار های مورد نیاز خود استفاده کند و نیاز های خود را در این موارد از طریق اینترنت جستجو و دریافت کند. در زندگی امروزی به دلیل وجود وظایف متعدد برای هر فرد، مجبور به استفاده از روش های کم هزینه و آسان می باشد. در این مورد شهروند الکترونیک راهی برای انجام فعالیت هایی همچون پرداخت قبوض، پرداخت عوارض، انجام امور بانکی، مراجعه به ادارات مختلف، دریافت انواع مجوز، آموزش، خرید و فروش و … می باشد. به همین دلیل افرادی که با این روش آشنا نیستند و نمی توانند از این موارد بهره بگیرند، معمولاً زندگی سختی خواهند داشت. به همین دلیل آموزش این نقش به تمام شهروندان بدون در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی، تحصیلات و سن، سطح توانایی و درک امری ضروری است، اما بهتر است هنر آموز قبل از آشنایی با این زمینه، آشنایی مقدماتی با کامپیوتر و کار با آن داشته باشد. ما در آموزشگاه گام برتر پاکدشت به داوطلبان این گروه مهارت هایی را یاد می دهیم که در زندگی می توانند از آن ها به خوبی در جامعه الکترونیکی بهره بگیرند. مهارت هایی همچون:

 • از منابع اطلاعاتی و خدماتی که به صورت آنلاین ارائه می شوند، آگاه خواهند شد.
 • توانایی جستجوی انواع موضوعاتی مانند اطلاعات در زمینه های اخبار، دولت، مشتری، آموزش، مسافرت، بهداشت، اشتغال و … را در بستر اینترنت می آموزند.
 • توانایی استفاده از خدمات دولت الکترونیکی و همچنین خدمات تجاری روی خط مانند خدمات بانکی
 • توانایی انجام معاملات برخط مانند رزرو بلیط و رزرو نوبت در همه نهاد ها
 • توانایی مشارکت کامل به عنوان یک e-citizen

دوره آموزشی شهروند الکترونیک در آموزشگاه گام برتر

در مطلب بالا اهمیت آموزش این دوره را بیان کردیم. باید گفت که آموزشگاه های مختلفی این آموزش را به افراد ارائه می دهند که بعضاً مفید خواهد بود و برخی دیگر به صورتی است که پس از پایان دوره تمامی این موارد را نمی توانند استفاده کنند. ما در آموزشگاه گام برتر این آموزش را از طریق بهترین اساتید به صورت حضوری و آنلاین ارائه خواهیم داد و با جلسات رفع اشکال و استفاده از ویدیوهای آموزشی مختلف سعی در ارائه بهترین آموزش را داریم. همچنین با توجه به این که این آکادمی زیر نظر مستقیم سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد، پس از پایان دوره و اتمام آزمون های این آموزشگاه، یک مدرک و گواهینامه آموزشی معتبر فنی و حرفه ای به هنرآموز اهدا خواهد شد. لازم به ذکر است که این آموزشگاه در طول سال های فعالیت، با رعایت قوانین و مقررات وضع شده برای تمامی آموزشگاه های فنی و حرفه ای، موجب رضایت مندی هنرآموزان این دوره شده است که این امر باعث افتخار ما می باشد. شما عزیزان با شرکت در کلاس های آموزشی در این آکادمی می توانید تمامی آن چه برای یک شهروند الکترونیک لازم است را فرا گرفته و در زندگی خود به کار ببرید تا همواره زندگی را برای خود راحت تر کنید. برای نمونه کاربر از طریق راهنمای درسی آسانی کار می کند و این امکان را دارد تا با فرهنگ اینترنت آشنا شود و تجربه عملی هر کدام از موارد را به دست می آورد. همچنین در هر مرحله با توجه به وجود مربی، می تواند هر سؤالی داشت با کمک مربی آن را رفع نماید.

آموزش شهروند الکترونیک در گام برتر چه حوزه هایی را پوشش می دهد؟

 1. برنامه آموزشی این دوره شامل سه بخش به شرح زیر است:

  • مهارت های پایه: از آن جا که برای یادگیری این دوره لازم است که فراگیر با مفاهیم مقدماتی کامپیوتر آشنا باشد، این بخش به منظور فراگیری مفاهیم کامپیوتر، فایل ها و پوشه ها، برنامه های کاربردی ساده مانند ورد و مبانی اینترنت و ایمیل آشنایی پیدا می کند.
  • جستجوی اطلاعات: در این مرحله فراگیر با ماهیت و وسعت اطلاعات در بستر وب آشنا می شود و جستجوی انواع موارد مورد نیاز یک شهروند در محدوده وسیعی از اطلاعات اینترنتی، احتیاط ها، نتایج و خطرات و همچنین اعتبار و صحت اطلاعات را می آموزد.
  • مشارکت الکترونیکی: در این مرحله کاربر می تواند بیاموزد تا چگونه با استفاده از مهارت های کسب شده، به عنوان یک شهروند الکترونیک از خدمات روی خط و آنلاین، برنامه های کاربردی و عملی و همچنین دیگر موارد مورد نیاز برای وی استفاده نماید.
E-citizen training

سرفصل دوره دوره آموزش شهروند الکترونیک در پاکدشت:

آشنایی با مبانی اینترنت

استفاده ازمرورگر

جستجو در اینترنت

آشنایی با مفاهیم اولیه پست الکترونیک

کار با نامه ها

مدیریت نامه ها

پیش نیاز دوره آموزش شهروند الکترونیک

برای شروع دوره آموزش شهروند الکترونیک شما عزیزان نیاز دارید به دوره های کاربر رایانه و کاربر اتوماسیون اداری آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره آموزش کاربر رایانه و کاربر اتوماسیون اداری را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره های فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر