gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزشی اکسل

دوره آموزشی اکسل در پاکدشت: نرم افزار اکسل یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار های رشته حسابداری می باشد. یادگیری نرم افزار اکسل برای هر حسابداری لازم و ضروری است تا بتواند به راحتی جذب بازار کار شده و درآمد زایی کند. این نرم افزار به عنوان مهارت پنجم از مهارت های هفتگانه ICDL به شمار می رود که یکی از چندین نرم افزار مجموعه آفیس، محصول شرکت بزرگ مایکروسافت محسوب می شود. نرم افزار اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده می باشد که می تواند داده ها را سازماندهی  و اعمال عملیات ریاضی و محاسبات را آسان تر کند. اکسل در نسخه های Android ،Mac ،Windows و ios منتشر شده اند و کاربران می توانند با هر سیستم عاملی از آن ها استفاده کنند. ما در این مقاله سعی داریم با معرفی دوره آموزشی اکسل و کاربرد ها و ویژگی های این برنامه کاربردی و به شرح تاریخچه آن بپردازیم

Excel training course

دوره آموزشی اکسل در پاکدشت

معرفی نرم افزار EXCEL در دوره آموزشی اکسل

همانطور که در مطلب بالا گفته شد، نرم افزار اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده یا به تعبیری Spread Sheet می باشد؛ به این معنی  که اکسل جدول بسیار بزرگی است که کاربران می توانند بنا به خواسته و نیاز خود برای هر سلول از این جدول داده تعریف کرده و فرمول نویسی انجام دهند. همچنین کاربر قادر است تا ظاهر هر سلول را به دلخواه خود تغییر دهد و یا محدودیت های دسترسی برای هر سلول تعریف نماید. با استفاده از این برنامه صفحه گسترده شما می توانید اطلاعات را در سلول ها وارد کرده و آن ها را با استفاده از شاخص های دلخواه قالب بندی، محاسبه و سازمان دهی نمایید. هر کدام از این سلول ها با یک آدرس شناسایی خواهند شد و شما می توانید در هر سلول مختلفی این عملیات را انجام دهید.

اولین صفحه گسترده به نام visicalc در سال 1978 رونمایی شد. این صفحه گسترده از اولین برنامه های گسترده عالی به شمار می رفت. لوتوس 1، 2 و 3 در سال 1983 به بازار آمدند و برای مدتی طولانی بیشترین سهم بازار را برای خود اختصاص دادند. کواتروپرو و اکسل در سال 1987 در بازار عرضه شدند که هر دو تحت محیط گرافیکی ویندوز windows عمل می کردند و اکنون پس از سال ها مهم ترین و کاربردی ترین نرم افزار های صفحه گسترده که امروزه استفاده از آن ها رایج است عبارت اند از:

Google Docs، Lotus، Culc، ZCubes و …

در واقع  و در تعریفی دیگر، نرم افزار اکسل صفحه گسترده یک فایل می باشد که این فایل شامل سلول ها و ستون هایی است که شما می توانید داده ها را در این سطرها و یا ستون ها ذخیره کنید. در واقع این صفحه به شما امکان سازمان دهی اطلاعات و عملیات مختلف را در سریع ترین زمان و با هوشمندانه ترین روش انجام می دهید.

با استفاده از این نرم افزار و شرکت در دوره آموزشی اکسل، شما می توانید داده های مربوط به خرید و فروش را در برگه های مختلف ذخیره سازی کرده و چک های مشتریان را بر اساس تاریخ و مبلغ مرتب سازی و همچنین روی داده ها عملیات ریاضی انجام داد و امکان گزارش های آماری از داده های خام، تنظیم لیست حقوق کارکنان و … را به راحتی به عمل رساند.

دوره های آموزشی اکسل و کاربرد آن در محیط کار

از اکسل برای وارد کردن و دسته بندی های مختلف کمی و کیفی، انجام محاسبات ریاضی و همچنین رسم نمودار به وسیله ابزار های گرافیکی و ساخت برنامه های ساده حسابداری و … به کار می رود. باید این را بدانید که اکسل توانایی انجام محاسبات دشوار ریاضی را نیز دارا می باشد و کمتر کسی است که برای محاسبات و ذخیره و تجزیه و تحلیل اطلاعات حسابداری از این نرم افزار استفاده نکرده باشد. قابلیت های بسیار زیاد این نرم افزار و سهولت استفاده و یادگیری از آن، به کار گیری این نرم افزار را در بسیاری از حوزه های کاری به امری جدایی ناپذیر تبدیل کرده است. به طور خلاصه از این نرم افزار می توان در امور بسیار ساده ای همانند خرید های روزانه شخصی تا امور پیچیده ای مانند تهیه داشبورد های مدیریتی  استفاده نمود. علاوه بر تمام این قابلیت هایی که در نرم افزار اکسل قرار داده شده است از رسم نمودار ها گرفته تا تهیه بانک داده و داشبوردها؛ این نرم افزار می تواند با استفاده از کدنویسی vba به یک نرم افزار بسیار حرفه ای برای تحلیل داده ها و گزارش گیری تبدیل شود.

به طور خلاصه کاربرد های نرم افزار اکسل شامل موارد زیر است:

 • تایید و جمع آوری داده های تجاری
 • تحلیل داده های کسب و کار
 • ورود و ذخیره داده ها و انجام عملیات ریاضی روی آن ها
 • تحلیل داده ها
 • حسابداری
 • گزارش عملکرد
 • تحلیل استراتژیک داده ها
 • مدیریت اداری و مدیریت اطلاعاتی
 • مدیریت حساب
 • مدیریت پروژه و اداره اداری

در این بخش شما را با سر فصل های دوره آموزشی اکسل آشنا خواهیم کرد:

 • کار با صفحات گسترده
 • ورود و ویرایش اطلاعات
 • محاسبات در اکسل
 • فرمت داده ها
 • خطاها
 • چاپ در نرم افزار اکسل
 • نمودارها
 • تنظیمات پیش فرض

نتیجه گیری

 1. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با دوره های آموزشی اکسل و همچنین تعاریف اولیه آن وشرح تاریخچه و کاربرد های آن بپردازیم. همانطور که در مطالب بالا گفته شد نرم افزار اکسل برای افرادی که در رشته حسابداری تحصیل می کنند بسیار کاربردی و مهم می باشد و برای آن ها در اشتغال زایی و کسب درآمد بسیار کارآمد است. نرم افزار اکسل با انجام و محاسبات بسیار دشوار ریاضی، مورد نیاز حسابداران می باشد و همچنین به دلیل داشتن محیطی ساده و همینطور امکاناتی مفید ومنعطف به آن ها پیشنهاد می شود. یادگیری این نرم افزار به عنوان پیش زمینه نرم افزارهای حسابداری مانند هلو و سپیدار از اولویت ویژه ای بر خوردار می باشد. شما می توانید برای استفاده از دوره های آموزشی نرم افزار اکسل به سایت ما به نشانی www.gaambartar.com  مراجعه کرده و از ویدئو های آموزشی بسیار مفید و کاربردی ما بهره مند شوید.

excel-training-course-in-pakdasht-game-bartar
excel-training-course-in-pakdasht-gaame-bartar
Excel Tutorials

سرفصل دوره آموزشی اکسل در پاکدشت:

آشنایی با روشهای انتخاب، مباحث ورود اطلاعات و ویاریش اطلاعات

کاربا کاربرگ ها و روابط بین آنها

فرمول نویسی وآدرس دهی در Excel

آشنایی با توابع مانندSum، Max،Countو …

آشنایی با قالب بندی در سلول ها

ترسیم نمودار در تنظیمات آن در Excel

تنظیمات قبل از گزارش و چاپ

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر