gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش کاربر گرافیک رایانه ای با نرم افزار ایندیزاین

 آموزش ایندیزاین indesign در پاکدشت: نرم افزار ایندیزاین یک نرم افزار کامپیوتری تولید شده توسط شرکت Adobe است که در زمینه ی نشر رو میزی، صنعت چاپ و صفحه آرایی کاربرد دارد. ما در آموزشگاه گام برتر پاکدشت این نرم افزار را به شما دانشجویان عزیز آموزش می دهیم. اما قبل از آموزش باید بدانید که Adobe InDesign چیست و چه کارهایی را می توان با استفاده از آن انجام داد؟ اولین نسخه از این برنامه در 31 آگوست سال 1999 منتشر شد که هدف از آن قابلیت رقابت با برنامه QuarkXPress بود که با ایجاد شدن سیستم عامل Mac OS X، کمپانی ادوبی به زودی ایندیزاین را برای آن تولید کرد و به این ترتیب توانست از QuarkXPress نیز سبقت بگیرد. بهتر است برای افرادی که نمیدانند توضیح دهیم که ایندیزاین در واقع بخشی از مجموعه بسیار بزرگ Creative Could است که علاوه بر آن، فتوشاپ، ایلاستریتور و … غیره در این مجموعه قرار دارند. این مجموعه که متشکل از نرم افزارهای کاربردی برای طراحی، تبلیغات و ویرایش عکس و فیلم است، عبارت cc بیانگر زیر مجموعه بودن ایندیزاین از مجموعه بزرگ Creative Could است به همین دلیل می توان از برخی قابلیت های دیگر زیر مجموعه های آن در ایندیزاین نیز استفاده کرد. با توجه به آسان بودن استفاده از این نرم افزار، می توان به راحتی از آن برای طراحی مجلات، کتاب ها و بروشورهای تبلیغاتی استفاده کرد. این نرم افزار به راحتی به شما اجازه می دهد تا یک فایل متنی را در پروژه های خود برای طراحی مجلات و کتاب ها استفاده نمایید.

Computer graphics user training with InDesign software

آموزش ایندیزاین indesign در پاکدشت

اهمیت یادگیری نرم افزار ایندیزاین و به کار گیری آن

نسخه های قدیمی ایندیزاین با نام Indesign CS وجود داشتند که به معنای زیر مجموعه Creative Suite بودند. بیشتر ویژگی هایی که برای کار روی پروژه ها نیاز است روی هر دو نسخه وجود دارند. اما نسخه های cs دیگر پشتیبانی نمی شوند در این میان اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید نرم افزار ایندیزاین cc می تواند گزینه مناسبی برای استفاده شما باشد. با توجه به اهمیت تبلیغات و نشر در سازمان ها، شرکت ها به خصوص شرکت های گرافیکی، چاپخانه ها، دفاتر انتشارات و روزنامه ها، وجود ایندیزاین کار ماهر و یادگیری این نرم افزار برای افراد علاقه مند به شغل مرتبط با آن امری ضروری است. با آموزش این نرم افزار می توانید انواع بروشورهای تبلیغاتی و کارت پستال ها و انواع اقسام اسناد و دیگر موارد مرتبط را تهیه کنید. ایندیزاین به دلیل استاندارد بودن برای امور انتشاراتی معمولا توسط متخصصان بازاریابی و گرافیست ها استفاده می شود. شما با شرکت در کلاس های آموزش ایندیزاین که در آموزشگاه کامپیوتر گام برتر پاکدشت برگزار می شود، می توانید به راحتی کار با این نرم افزار را آموخته و در حرفه خود استفاده نمایید. شما با یادگیری این نرم افزار می توانید راهی ساده برای ساخت و طراحی صفحات حرفه ای تبلیغات به شکل چاپی یا آنلاین ایجاد کنید. این آموزشگاه به صورت حضوری و آنلاین ایندیزاین را همراه با اساتید حرفه ای آموزش می دهد و پس از پایان دوره با اخذ مدرک فنی و حرفه ای می توانید از این دانش جهت ارتقاء حرفه خود استفاده نمایید.

قابلیت ها و کاربردهای دیگر نرم افزار ایندیزاین

از کاربردهای دیگر این نرم افزار می توان به استفاده در نشر روزنامه ها، کاتالوگ تبلیغاتی، حروف نگاری، ستون بندی، صفحه بندی و کادر بندی اشاره کرد.

computer-graphics-user-training-with -indesign-software-in-pakdasht-game-bartar

از جمله قابلیت هایی که نرم افزار ایندیزاین دارد می توان موارد زیر را نام برد:

 • تنظیم حروف
 • ایجاد سبک برای حروف
 • عناصر مختلف گرافیکی را با استفاده از ابزارهای دقیق و حرفه ای تنظیم می کند
 • هماهنگ بودن با دیگر نرم افزار های ادوبی مانند فتواشاپ و ایلاستریتور
 • تنظیم ستون و کادر در صفحه
 • جستجوی اتوماتیک اطلاعات فرمت های مختلف
 • استفاده از ابزارهای پیشترفته برای جستجو و جایگزینی
 • قابلیت ذخیره سازی فایل ها با پسوند pdf و xml برای نمایش در اینترنت
 • قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی
 • ورود متن از ورد به آن
 • قابلیت ایجاد پروژه های تعاملی با استفاده از سرویس های آنلاین مجود در شرکت ادوبی و مدیریت آن ها
 • صرفه جویی در زمان با سرعت بالا هنگام انجام پروزه با ایندیزاین مانند تنظیمات چاپی و صفحه بندی
 • امکان استفاده از جلوه های چند رسانه ای
 • امکان ایجاد کتاب الکترونیک با پسوند pdf یا swf

 شاید برای شما سوال پیش بیاید که با ورد هم می توان فایل های متنی را ویرایش کرد پس این دو نرم افزار چه تفاوتی با هم دارند؟ در ادامه باید بگوییم که نرم افزار ورد دارای یکسری اشکالاتی است که ایندیزاین این مشکلات را ندارد از جمله کیفیت بالای برنامه ایندیزاین برای صفحه بندی مجلات، کتاب ها و نمودار و … همچنین چاپ کارها به صورت صنعتی و یا در خانه با ایندیزاین ساده تر و با کیفیت تر خواهد بود. اما در بسیاری از موارد مانند چاپ نرم افزار word ضعیف تر است.

Computer graphics user with InDesign software

سرفصل دوره آموزش ایندیزاین indesign در پاکدشت:

 پیکربندی و کار با محیط In Design

مدیریت صفحات اسناد

رسم اشکال و اشیاء

مدیریت اشکال و اشیاء

استفاده از متن

کار با Master و کاربرد آن در صفحه آرایی

مدیریت رنگ و زمینه

کار با جداول

 ساخت یک پروژه Interactive

خروجی گرفتن از پروژه

تولید پروژه

کار با سبک ها و مسیرهای برداری

جای دهی تصاویر 

پیش نیاز دوره آموزش کاربر گرافیک رایانه ای با نرم افزار ایندیزاین

برای شروع دوره آموزش کاربر گرافیک رایانه ای با نرم افزار ایندیزاین شما عزیزان نیاز دارید به دوره های کاربر رایانه، کاربر اتوماسیون اداری و فتوشاپ آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره آموزش کاربر رایانه، کاربر اتوماسیون اداری و فتوشاپ را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره های فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر