gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزشی اتوکد مقدماتی

دوره آموزشی اتوکد مقدماتی در پاکدشت: اتوکد نرم افزاری است که برای ترسیم نقشه های مهندسی و صنعتی کاربرد دارد. این نرم افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک می باشد. کاربران اتوکد امکان استفاده از محیط های دو بعدی و سه بعدی را دارا می باشند. نرم افزار اتوکد از جمله مهم ترین و پرکاربرد ترین نرم افزارهای طراحی های دو و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی می باشد. در واقع وجود عبارت CAD در نام این نرم افزار مخففی از عبارت Computer Aided Design می باشد که به معنای طراحی به کمک نرم افزار می باشد. اما در منابع مختلف دیگر معناهای مختلفی را برای آن در نظر گرفته اند. به زبان ساده، به جای این که یک شیء را با خط کش یا با دست ترسیم کنیم، توسط اتوکد همان را به صورت دقیق و سریع با رایانه ترسیم کنید. کاربرد های بی شمار این نرم افزار، زمینه ساز اشتغال بخش عمده ای از کاربران کامپیوتر می باشد و می توان با آموزش اتوکد مقدماتی، این نرم افزار را به عنوان یک بنگاه اشتغال زایی حرفه ای دانست.

Introductory AutoCAD training course

دوره آموزشی اتوکد مقدماتی در پاکدشت

نکاتی برای حرفه ای تر شدن در اتوکد مقدماتی

این نکته که بسیاری از کاربران اتوکد از  ribbon و دیگر رابط های کاربری متنفرند با این حال کاربران جدید و آن هایی که هر از چند گاهی از این نرم افزار استفاده می کنند از شکل جدید آن خوششان می آید. شما باید یاد بگیرید که چگونه از ابزارهای ترسیم، ابزار تغییر و سایر ابزار ها دسترسی پیدا کرده و شروع به فعال کردن آن ها کنید. در صورتی که شما با کاربری های ویندوز آشنایی داشته باشید، این مسئله زمان زیادی نخواهد برد. اتوکد یک نرم افزار سازگار با ویندوز می باشد که تجربه مشابهی را ارائه می دهد. ما در این بخش به بررسی برخی نکاتی در آموزش اتوکد مقدماتی می پردازیم.

طرح ترسیم شده را هدایت کنید

 با آماده کردن طرح یا طرحی آماده، کار را آغاز می کنیم. در این مرحله با ابزار های  هدایت: zoom out ،zoom in ،zoom extend آشنا شوید و از آن ها استفاده کنید. در این مرحله برای طرح خود باید قالبی مناسب انتخاب کنید. اگر با واحد متریک طراحی می کنید بهتر است از قالب های امپراطوری پرهیز کنید.

 • ابزارهای اتوکد چگونه کار می کنند

ابزار های طراحی به راحتی قابل استفاده می باشند و نام ابزار اساسی بیانگر کاربرد آن ها است. ابزار خط  یا همان line، خط می کشد و ابزار مستطیل یا rectangle، مستطیل رسم می کند. پس از فعال کردن ابزار خط، اتوکد به شما می گوید که ابتدا نقطه اول را مشخص کنید، نقطه خود را کلیک بر روی منطقه طراحی مشخص کنید. سپس مجددا نقطه بعدی را مشخص کنید.

 • برای ترسیم دایره ابتدا دایره یا همان circle را فعال می کنیم سپس اتوکد به ما می گوید که یک نقطه ابتدایی مشخص کنیم و ما گزینه انتخاب نقطه وسط را هم داریم در این زمان، ما حرف بزرگ C را در خط فرمان تایپ می کنیم تا نقطه وسط را معین کند. اگر از خط دستور پیروی کنید کار شما به درستی پیش خواهد رفت.

نکات تکمیلی در آموزش اتوکد مقدماتی

 1. در این بخش ما به بررسی نکات تکمیلی در آموزش اتوکد مقدماتی می پردازیم که با یادگیری این موارد شما می توانید طراح اتوکد های دو بعدی و سه بعدی شوید.

  • وردی دقیق: پس از آشنایی با ابزارهای طراحی باید با وارد کردن مختصات آشنا شوید. دقت یکی از مزایای استفاده از کد می باشد و طراحی شما در صورت دقیق نبودن بی استفاده است. در این بخش شما با مختصات جهانی و نسبی و سپس ابزار snap آشنا خواهید شد.
  • ابزار تغییر یا modify tools: ابزار تغییر همانند ابزار طراحی، نام آن ها بیانگر کاربرد آن ها می باشد. شما می توانید با قرار دادن نشانگر بر روی آیکون، اجازه دهید تا راهنمای ابزار نمایان شود و توضیحات بیشتری بدهد. همچنینن با استفاده از f1 توضیخات ابزار مربوطه را دریافت کنید.
  • انتخاب شیء یا object selection: پس از کارکردن با ابزار تغییر، شما کار کردن با انتخاب شیء را می آموزید که برای ایجاد و دستکاری اشیاء نیاز به انتخاب آن ها دارید.

کاربرد های نرم افزار اتوکد

از قابلیت های نرم افزاراتوکد به طراحی دو بعدی و سه بعدی، ویرایش سریع و آسان، دقت بسیار بالا، عملکرد بهینه، ابزارهای متعدد و یادگیری آسان را می توان به عنوان اصلی ترین قابلیت ها و ویژگی های اتوکد در نظر گرفت. یادگیری بخش دو بعدی این نرم افزار حدود سه هفته زمان خواهد برد و بخش سه بعدی آن بسته به پیش زمینه شما و رشته تخصصیتان ممکن است بین 1 تا 3 ماه به طول انجامد.

 برخی دیگر از این قابلیت ها عبارت اند از:

 • مدل سازی سه بعدی
 • رندر گرفتن با کیفیت و نزدیک به واقعیت
 • مدل سازی مبتنی بر اجسام توپرف سطح و مش
 • امکان به کار گیری طرح های بصری
 • پیمایش سه بعدی
 • اسخراج داده
 • اندازه گیری هوشمند
 • محیط تعاملی
 • طرح های متوع
 • بلوک های دینامیک
 • قابلیت سفارشی سازی

  قابلیت های نرم افزار اتوکد بسیار زیاد هستند و تنها به موارد بالا محدود نمی شوند و همین موضوع سبب محبوبیت این نرم افزار نزد کاربران در حوزه های مختلف می باشد.

AutoCAD introductory training

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم با آموزش نرم افزار اتوکد و شرح نکاتی برای استفاده از این نرم افزار و قابلیت هایی که دارد به شما کاربران در استفاده از این نرم افزارمی دهد، کمک کنیم. بنابراین فراگیری نحوه استفاده از این نرم افزار و آموزش اتوکد، به شما کمک خواهد کرد که هر چه سریع تر مسیر صحیحی را برای کسب درآمد انتخاب  و به سوی آن حرکت کنید.

 

سرفصل دوره آموزشی اتوکد مقدماتی در پاکدشت:

آشنایی با محیط نرم افزار و نحوه کار کردن با نرم افزار به صورت حرفه ای با کیبورد و کلیدهای میان بر

آموزش دستورات ترسیمی شامل اشکال هندسی و ترکیب آنها

آموزش دستورات ویرایشی جهت سهولت در کار نقشه کشی

آموزش انواع دستورات مدیریتی و لایه بندی برای ایجاد رنگ بندی و سبک های مختلف

آموزش نحوه نگارش متن در نقشه ها

آموزش ساخت و ذخیره انواع بلاک و نمونه های اماده و پلان های مختلف و دستورات مرتبط با آن

آموزش چاپ نقشه و تنظیم مقیاس متناسب با آن

ارائه تمرینات پیشرفته و پروژه ای

پیش نیاز دوره آموزش نرم افزار اتوکد مقدماتی

برای شروع دوره آموزش نرم افزار اتوکد مقدماتی شما عزیزان نیاز دارید به دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی  را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر