gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش ماشینکاری در کتیا در پاکدشت

دوره آموزشی ماشینکاری در کتیا در پاکدشت: جهت ماشینکاری در کتیا محیط های گوناگونی وجود دارد که هر یک مختص حالت خاصی است. فقط یک گروه از محیط های کتیا به ماشینکاری اختصاص داده شده است و از محیط های ماشینکاری برای تهیه جی کد های ماشینکاری قطعات و شبیه سازی استفاده می کنند. نرم افزار کتیا کامل ترین ابزار شبیه سازی، طراحی و ساخت به کمک کامپیوتر است. در دوره آموزشی ما برای هر محیط مثالی از مرحله تعریف بلوک خام تا جزئی ترین مراحل فرز کاری و تراشکاری مانند خشن تراشی و… زده شده است. اما در ابتدا قصد داریم تا در مورد محیط های کتیا کمی بیشتر صحبت کنیم، با سایت ما همراه باشید.

در ابتدا به علاقه مندان به دوره آموزش ماشین کاری در کتیا پیشنهاد میکنیم برای یادگیری، دوره آموزش نرم افزار پاورمیل در پاکدشت را شرکت کنند.

Machining training course in Katia

دوره آموزشی ماشینکاری در کتیا در پاکدشت

محیط های ماشینکاری در کتیا

به طور کلی 5 محیط اصلی برای ماشینکاری در کتیا وجود دارد و آن محیط های ماشینکاری به صورت زیر می باشد:

  1. محیط تراشکاری ( Lathe Mashining ) : این محیط ماشینکاری قابلیت شبیه سازی فرآیند تراشکاری به خصوص داخل تراشی، رزوه کردن، کف تراشی و… را به شکل تراش عمودی و افقی داراست.
  2. محیط فرزکاری 2.5 محور ( prismatic Machining ) : فرزکاری 2.5 محور در واقع همان فرز های ستونی موجود در بازار می باشند. در این حالت در جهت های صفحه کار دستگاه یعنی x و y می توان حرکت خودکار مستقل یا هم زمان داشت. در فرزکاری 2.5 محور امکان امکان حرکت در محور z یعنی حرکت در بعد سوم به شکل هم زمان با حرکت درون مختصات xy وجود ندارد.
  3. محیط فرزکاری 3 محور (Surface Machining ) : در این محیط که مخصوص فرزکاری 3 محور است امکان حرکت تیغه فرز در سه جهت مختصات یعنی X,Y,Z به شکل مستقل و هم زمان وجود دارد.
  4. محیط فرزکاری از 2.5 محور تا تمام محور (Advance Machining ) : محیط چهارم شامل تمامی ابزار های سه محیط بالا می شود. چون در خارج از کشور محیط های نرم افزار کتیا به شکل جداگانه نیز فروخته می شود، این محیط کامل ترین محیط است. این محیط علاوه بر تمامی ابزار های سه محیط دیگر شامل دستوراتی برای فرز 4 و 5 محور نیز می شود.

5.محیط شبیه سازی عملیات ماشینکاری ( NC Manufacturing Review ) : در آخرین محیط ماشینکاری امکان شبیه سازی عملیات های ماشینکاری بر روی دستگاه های CNC وجود خواهد داشت.

مزایای دوره آموزشی ماشینکاری در کتیا

  • دوره آموزشی ماشینکاری در کتیا در مجتمع آموزشی گام برتر  به صورت کامل و جامع است و شامل کلیه ی مباحث مهم و کاربردی کتیا می شود.
  • دوره آموزشی ما به صورت کاملا عملی بوده و تمامی نکات به صورت مثال محور آموزش داده خواهد شد.
  • از نظر اقتصادی؛ قیمت دوره آموزشی کتیا نسبت به کلاس های دیگر کمتر می باشد. 
  • تمامی دوره های آموزشی در مجتمع آموزشی گام برتر به صورت کاملا تضمین شده می باشد. یعنی اگر به هر دلیلی از سطح و کیفیت آموزش موسسه ما راضی نبودید، تاکید می شود به هر دلیلی، کافی است به مدیریت مجموعه اطلاع دهید و بدون هیچ معطل کردن هرگونه دلیل و بهانه تمامی هزینه پرداختی خود را عودت نمایید.

جهت آنکه شما همراهان همیشگی مجتمع آموزشی گام برتر با نحوه آموزش و اساتید آموزش ماشینکاری آشنا شوید قسمت هایی از فیلم های آموزشی را در آینده در سایت قرار خواهیم داد، در صورت تمایل آنها را تماشا کنید.

ماشینکاری

برای توضیح عملیات ماشینکاری باید بگوییم که در طی ساخت یک قطعه، برای حذف کردن موارد اضافه عملیات و فرآیند های مختلف ماشینکاری نیاز است. این عملیات معمولا مکانیکی می باشد و شامل ابزار های برش، دیسک ها، چرخ های ساینده و… است. عملیات ماشینکاری می تواند روی شکل های مختلف مثل فلت ها، میله و حتی قطعات ساخته شده به وسیله روش های دیگر همچون جوشکاری یا ریخته گری انجام شود. انواع مختلف ماشینکاری وجود دارند اما مهم ترین انواع ماشینکاری عبارتند از فرآیند چرخش و فرآیند فرز. سایر فرآیند ها اغلب اوقات به عنوان بخش فرعی آن دو فرآیند اصلی هستند. برای مثال یک مته می تواند بر روی دستگاه ماشین کاری جهت چرخش مورد استفاده قرار می گیرد یا در یک ماشن مته گیر نصب شود. ماشینکاری تخلیه الکتریکی یک فرآیند جدید و نو است که به مقدار گسترده ای کارایی دارد. این روش برای ماشینکاری شکل های پیچیده و بریدن و قسمت های باریک از نیمه رسانا ها و آلیاژ های وسایل فضانوردان به کار گرفته می شود. اولین دستگاه ماشین تراش در سال 1911 میلادی و اولین کارگاه ماشینکاری سیار در سال 1943 میلادی در ارتش کشور آمریکا تشکیل شده اند.

کلام آخر

ماشین کاری با کتیا، کار سخت و پیچیده ای است و باید برای یادگیری آن آموزش درست و کاملی دیده شود همچنین باید زمان مفیدی را به آن اختصاص داد؛ همانطور که پیش تر نیز ذکر کردیم دوره آموزشی مجتمع آموزشی گام برتر علاوه بر یادگیری صحیح به شما دارای مزایای بیشتری نسبت به سایر سایت های آموزشی می باشد و از نظر اقتصادی نیز کاملا به صرفه تر از رقبای خود در این حوزه می باشد، پیشنهاد می کنیم هر چه سریع تر در دوره های آموزشی ما ثبت نام کنید و فرصت یادگیری را از دست ندهید.

Machining in Katia

سرفصل دوره آموزشی ماشینکاری در کتیا در پاکدشت:

محیط Lathe Machining

محیط Prismatic Machining

محیط Surface Machining

محیط Advanced Machining

محیط NC Manufacturing Review

محیط STL Rapid Prototyping

پیش نیاز دوره آموزش ماشینکاری در کتیا

برای شروع دوره آموزش ماشینکاری در کتیا شما عزیزان نیاز دارید به دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی و نرم افزار کتیا مقدماتی آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی و نرم افزار کتیا مقدماتی  را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره های فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر