gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ در پاکدشت

دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ در پاکدشت: نرم افزار فتوشاپ همانطور که می دانید یکی از نرم افزار های گرافیکی قدرتمند در جهان است که به کمک آن می توانید تصاویر گرافیکی خلاقی را ایجاد نمایید. شاید برای شما سوال باشد که اصلا کلمه فتوشاپ به چه معنی است؟ این کلمه از دو کلمه PHOTO وSHOP برگرفته شده است و به معنای کارگاه عکس می باشد که برای ویرایش عکس به کار می رود. شما با شرکت در دوره آموزش فتوشاپ می توانید روی تصاویر مختلف کارهای بسیار زیادی همچون ویرایش، روتوش، ساخت قالب اختصاصی برای تصاویر و همچنین طراحی بروشور و … کارهای بسیار زیای انجام داد. با توجه به کارایی و توانمندی برنامه فتوشاپ، تقریبا تمامی شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک برای انجام امور رایانه ای و اینترنتی خود از این برنامه استفاده می کنند و با کمک این نرم افزار می توانند برند خود را بهتر و تاثیر گذارتر به مخاطب نمایش دهند. همچنین افرادی که در حوزه گرافیک و حتی انیمیشن سازی فعالیت دارند، بدون شک به استفاده مکرر از این برنامه نیاز دارند. به همین دلیل فتوشاپ علاوه بر جایگاه گرافیکی بودن خود یک صنعت نیز محسوب می شود. این نرم افزار با مدهای رنگی مختلفی مانند LAB، RGB، Bit map، CMYK و … سر و کار دارد. بیشتر عکس هایی که در سایت ها و حتی روی بنر های خیابان ها می بیند همگی یا توسط این نرم افزار تولید می شوند و یا حداقل یک بار نیاز به این نرم افزار دارند.

photoshop-software-training-course

دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ در پاکدشت

اهمیت دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ

این نرم افزار کاربرد های زیادی در زندگی امروزی ما پیدا کرده است و اکثر شغل های اینترنتی ملزوم به دانش فتوشاپ نیز هستند. همان طور که می دانید با استفاده از فتوشاپ می توان کارهایی را طراحی کرد که اصلا واقعی نبوده ولی کاملا طبیعی به نظر می رسند. از دیگر کارهای خلاقانه ای که می توان با فتوشاپ تهیه کرد، می توان به عکس های پرسنلی، پوسترهای تبلیغاتی، بنرها و جلد نشریات، کارت های ویزیت، محیط های گرافیکی سایت ها و حتی تیتراژ فیلم ها اشاره کرد. به طور کلی با استفاده از این برنامه می توانید از ساده ترین تا پیچیده ترین کارهای گرافیکی را انجام دهید.  از این رو بسیاری از موسسات آموزشی و افراد سعی در آموزش آن دارند. در این راستا آموزشگاه گام برتر پاکدشت با برگزاری دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ که یکی از دوره های گرافیکی است و به صورت آنلاین و حضوری تشکیل می شود، از بهترین اساتید برای آموزش آن استفاده می کند. در این کلاس ها دانشجو ضمن آشنایی با محیط و تمامی ابزار های موجود در فتوشاپ، این برنامه را به صورت حرفه ای فراخواهد گرفت. با توجه به پروژه محور بودن و عملی بودن برنامه photoshop این آموزشگاه با استفاده از فیلم های آموزشی و تکرار و تمرین برای دانشجویان خود سعی در یادگیری بهتر این برنامه دارد. لازم به ذکر است که با شرکت در کلاس های آموزشی فتوشاپ در این مجموعه و اتمام مدت زمان تعیین شده می توانید مدرک فنی و حرفه ای را اخذ کنید.

photoshop-software-training-course-pic-one

توانایی ها و ویژگی های نرم افزار فتوشاپ

به طور کلی اگر بخواهیم کاربردهای فتوشاپ را دسته بندی کنیم به این صورت است:

 • ویرایش تصاویر
 • اعمال افکت های مختلف روی تصاویر
 • اصلاح و بهبود رنگ بندی تصاویر
 • طراحی بنر و پوستر های تبلیغاتی
 • طراحی قالب وب سایت
 • ترکیب تصاویر
 • طراحی تراکت و کارت های ویزیت
 • طراحی جلد نشریات
 • تهیه تیتراژ قیلم ها

و …

با توجه به قابلیت های متعدد این برنامه باید گفت که نرم افزار فتوشاپ در ورژن های مختلف مانند فتوشاپ CC و فتوشاپ CS و … در دسترس است که در 2020 و 2021 قابلیت های متفاوت و بیشتری به آن اضافه شده است. همچنین شما می توانید خروجی کار خود را با پسوند های مختلف در این برنامه ذخیره کنید که به طور پیش فرض با psd ذخیره می شوند. این پسوند تصاویر را با بیشتر گزینه های موجود برای ویرایش مجدد ذخیره می کند تا در صورت مراجعه بعدی با انواع ماسک و لایه ها بتوانید کار کنید.

از مزایای استفاده از این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار با اسناد گرافیکی: آشنایی با پالت ها و چیدمان آن ها، ذخیره کار در قالب های متعدد و کار با نرم افزار Bridge
 • کار با ابزار های انتخاب و مرور: کار با ابزار های انتخاب و افزودن و همچنین اشتراک محدوده های انتخابی
 • کار با ابزار های برش و تغییر شکل
 • کار با ابزار اشکال برداری
 • کار با لایه ها: ساختن لایه و ادغام آن ها
 • کار با فیلتر های متنوع این برنامه و اعمال آن ها روی تصاویر
 • مونتاژ کردن و ایجاد ماسک روی تصاویر
photoshop-software-training-course-pic-two

تاریخچه ورژن های مختلف نرم افزار فتوشاپ

نحوه نام گذاری فتوشاپ در ابتدا طبق شماره ورژن ها بود که تا قبل از اکتبر 2003شرکت ادوبی 13 ورژن را معرفی کرد و پس از آن با معرفی ورژن creative suite در فوریه سال 2013 شرکت ادوبی کد منبع فتوشاپ 1990.1.0.1  را به موزه تاریخ کامپیوتر واگذار کرد.

اما اولین فتوشاپ cs در اکتبر سال 2003 با عنوان هشتمین ورژن اصلی تجاری منتشر شد که قابلیت های خوبی ارائه  داد. در می 2005 نسخهCs2  با یکسری ویژگی ها و ابزار های جدید عرضه شد. ورژن cs3  وقتی منتشر شد در حقیقت مشکلات نسخه قبلی خود را رفع کرد و آن را بهبود داد. نسخه cs4 شامل ابزار های pen و zoom شد. نسخه cs5 در می سال 2011 به همراه ویژگی هایی همچون قلمو سه بعدی منتشر شد. سپس cs6 یک سال بعد با محیط کاربری جدیدتری منتشر شد. نسخه های cc پس از آن به ترتیب سال های 2014 ، 2015، 2017 و 2018 منتشر شدند.

سرفصل دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ در پاکدشت:

آشنايی با برنامه فتوشاپ

توانایی مدیریت فایلها

آشنایی و کار با ابزار انتخاب

توانایی کار با پیکسل ها  

شناسایی انواع رنگها

آشنایی با لایه ها

توانایی ویرایش تصاویر

توانایی ترسیم نقاشی

آشنایی با  channel ها و  mask ها

فیلتر

آشنایی با اصول چاپ

پیش نیاز دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ

برای شروع دوره آموزش نرم افزار فتوشاپ شما عزیزان نیاز دارید به دوره های کاربر رایانه، کاربر اتوماسیون اداری و شهروند الکترونیک آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره آموزش کاربر رایانه، کاربر اتوماسیون اداری و شهروند الکترونیک را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره های فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر