gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزشی زبان برنامه نویسی Php

زبان برنامه نویسی Php  چیست ؟

آموزش زبان برنامه نویسی php در پاکدشت: اگر شما هم یکی از افرادی باشید که به یادگیری طراحی صفحات وب علاقمند هستند قطعاً نام این زبان را شنیده اید و احتمالاً می دانید زبان هایی مثل  html و css هم در ایجاد این صفحات کاربرد دارند. بنابراین اگر آشنایی اندکی با این زبان ها داشته باشید میتوانید خیلی راحت تر این زبان را بیاموزید. با ثبت نام دراین دوره آموزشی برنامه نویسی php می توانید به صورت تخصصی آن را آموزش دیده و  ساخت صفحات وب مورد نظر خود را آغاز کنید. زبان php یکی ازبان های اپن سورس است که با اکثر وب سرورها کار می کند و پایگاه داده هایی مانند mysql و … را ساپورت می نماید.

همچنین برای یادگیری بیشتر میتواند به وب سایت  Php‌مراجعه کنید تا بیشتر با این زبان کاربردی آشنا شوید. علاوه بر آن سایت w3school هم یکی دیگر از سایت هایی است که می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

PHP programming language course

آموزش زبان برنامه نویسی php در پاکدشت

زبان برنامه نویسیPhp چگونه کار می کند؟

شما میتوانید کار خود را با کد نویسی در phpstorm  و یا نوت پد سیستم آغاز کنید، همچنین به برنامه هایی مثل xampp یا wamp هم نیاز دارید تا بتوانی  آن را روی سرور run کنید.

اگر میخواهید حرفه ای تر کد نویسی انجام دهید از  phpstorm‌استفاده کنید و یک فایل در آنجا با پسوند. php‌بسازید و آن را در مسیر نصب سرور قرار دهید. حالا اگر نام فایل خود را با http به صورت http://localhost/my first.php  در مرورگر خود سرچ کنید تا نمایش داده شود. اما برای آشنایی با اینکه به چه صورت کد نویسی کنید به کد های آموزش داده شده در قسمت زیر توجه کنید. همچنین با ثبت نام در دوره آموزش صفحات وب با php  میتوانید به صورت تخصصی این مطالب را آموزش ببینید، مطالب زیر صرفا جهت آشنایی شما با این زبان پر کاربرد است در ادامه با ما همراه باشید.

قالب کد ها در زبان برنامه نویسی php ‌به صورت زیر است:

<?php [CODE…CODE]; ?>

که ما باید تمام این کد ها را داخل semicolon  بگذاریم.

 برای مثال در اینجا یک کد ساده را می بینیم که کلمه تست را روی صفحه برای ما نمایش می دهد.

.<?php print(“ test ”)?>

اگر با فرمت کد های صفحات وب آشنایی داشته باشید قالب زیر را می شناسید که  داخل هدر میتوانید عنوان خود را تایپ کنید.

<html>

<body>

<h1> this is test </h1>

<body/>

<html/>

حالا بیایید تا با یکی از توابع php‌ آشنا شویم:

Echo یک تابع است که برای چاپ در صفحه وب از آن استفاده میشود فرمت آن به صورت زیر است:

<?php echo!” my first php test “;?>

 یک کد ساده برای آشنایی بیشتر شما با تابع echo در قسمت زیر آورده شده است که دو عدد را جمع و نتیجه آن را در صفحه وب نمایش می دهد.

<?php

$num1 = 55;

$num2 =70;

$total = $num1 + $num2;

echo $total;

?>

آشنایی با موارد بیشتر آموزش زبان برنامه نویسی php در پاکدشت

 یکی دیگر از مواردی در زبان برنامه نویسی Php که میتواند کارا باشد استفاده از شرط گذاریست.

رشته کد زیر با شرط if  در صورت مساوی بودن message  با عبارت مورد نظر مورد you can start را نمایش می دهد و در غیر این صورت  please first log in  نمایش داده می شود.

<?php

$message = ‘done’;

if ($message== ‘done ‘){

    $status = ‘you can start!’;

}

else{

    $status= ‘please first log in!’;

}

echo $status;

?>

 نکته دیگر که در برنامه نویسی صفحات وب اهمیت دارد کامنت نویسی است کامنت هایی که شما در کد هایتان می نویسید به هیچ وجه در صفحه نمایش داده نمی شوند اما با کمک به خواناتر کردن کد های شما میتواند به سایر توسعه دهندگان برای ایجاد تغییرات و … کمک کند.

کامنت در واقع توضیحی است که شما برای کد هایی که نوشته اید در میان کد هایتان قرار می دهید. همچنین برای کامنت گذاشتن کافی است عبارت مورد نظر خود را پس از //  قرار دهید.

از موارد پر اهمیت دیگری که می توان به آن ها اشاره کرد در رابطه با  متغیر های این زبان است که باید پس از علامت  $ نوشته شوند. همچنین حروف این زبان را هم به صورت کوچک و هم بزرگ میتوان نوشت.

مورد دیگر استفاده از توابع است در Php  شما می تواند یک تابع کاملاً شخصی سازی شده بسازید برای اینکار میتوانید پس از  function‌نام مورد نظر خود برای تابع را بنویسید بعد هم کارایی آن را کد نویسی کنید. البته فراموش نشود برای اینکه تابع شما اجرا شود حتما باید در انتها دوباره آن را فراخوانی کنید.

function  نام تابع دلخواه خود را در این قسمت قرار دهید.

 در توابع باید درصورت مقدار داشتن  آرگومان  آن را مشخص کنیم، آرگومان همان متغیر هایی است که به توابع میدهیم،تنها کافی است متغیر مورد نظر خود را درون پرانتز قرار دهیم.

مزایای زبان برنامه نویسی Php

  1. همانطور که گفته شد این زبان اپن سورس است بنابراین به صورت رایگان در اختیار افراد قرار دارد و البته یادگیری آن هم آسان است که شما با ثبت نام در دوره آموزش زبان برنامه نویسی Php میتوانید به صورت کامل آن را آموزش ببینید و خیلی راحت به درآمد زایی برسید شما با این زبان جدای از اینکه میتوانید برنامه نویسی تحت وب انجام دهید میتوانید برنامه نویسی کامند لاین و حتی برنامه نویسی برای دسکتاپ هم انجام دهید.

php-programming-language-course-pakdasht-game-bartar
php-programming-language-course-pakdasht-gaame-bartar
php-programming-language-course-pakdasht-gaame-barrtar

حرف آخر

برنامه نویسی Php بسیار کاربردی و مفید است، در همین راستا ما یک دوره طراحی کرده ایم که با شرکت در آن به صورت جامع و کامل میتوانید این زبان را بیاموزید و صفحات دلخواه خود را راه اندازی کنید.

PHP programming language tutorial

سرفصل دوره آموزش زبان برنامه نویسی php در پاکدشت:

آشنایی با زبان برنامه نویسی Php

قرار دادن اسکریپت های  PHP  در صفحات  HTML

 قرار دادن توضیحات  comments  در اسکریپت های  PHP

نحوه تعریف و استفاده از متغیرها در  PHP

عملگرها در  PHP

عملگرهای حسابی

عملگرهای منطقی

عملگرهای انتسابی

عملگرهای مقایسه ای

ثابت در  PHP

آرایه ها در  PHP

ساختار کنترلی

حلقه ها

روش اجرای حلقه  for

حلقه تکرار  While

حلقه  do-while

حلقه  foreach

دستور  switch-case , break

 دستور  continue

 توابع در  PHP

پیش نیاز دوره آموزش برنامه نویسی PHP

برای شروع دوره آموزش برنامه نویسی PHP شما عزیزان نیاز دارید به دوره کاربر ICDL آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره کاربر ICDL  را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر