gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزشی اپراتوری فرز CNC و نرم افزار پاورمیل

دوره آموزشی نرم افزار پاورمیل در پاکدشت: نرم افزار پاورمیل یکی از نرم افزار های ماشین کاری قدرتمند سری CAM است که کاربرد های بسیاری در کارهای صنعتی و انواع ماشین کاری دارد. این نرم افزار، امکانات فراوانی جهت اجرای پروژه های مختلف در اختیار متخصصین مکانیک قرار داده و کمک شایانی به فعالیت های صنعتی کرده است. در ادامه قصد داریم به صورت خلاصه به این نرم افزار و نحوه کارایی و کاربرد های آن بپردازیم. درصورتی که قصد دارید به صورت حرفه ای کار با این نرم افزار را فرا بگیرید پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره های آموزشی آموزشگاه گام برتر است، چرا که با شرکت در این دوره ها میتوانید به صورت حرفه ای تخصصی مطالب را آموزش دیده و کار خود را در این زمینه آغاز کنید و به درآمدزایی برسید. در این دوره آموزشی کارآموز به صورت کامل با دستگاه فرز CNC آشنا خواهد شد و در کنار آموزش نرم افزار پاورمیل پس از اتمام دوره، به راحتی وارد بازار کار خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا با این نرم افزار کاربردی آشنا شوید.

Powermail software training course

دوره آموزشی نرم افزار پاورمیل در پاکدشت

نرم افزار پاورمیل چیست و چگونه کار میکند؟

همان طور که در ابتدا گفته شد پاورمیل یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های مکانیکی و بسیار کاربردی است که کاربرد آن در تهیه مسیر ابزار ها در دستگاه cnc می باشد. این نرم افزار مانند نرم افزار کتیا کاربرد های بسیاری در صنعت و انواع ماشین کاری دارد. از انواع ماشین کاری که بوسیله پاورمیل میتوان با آن ها کارکرد می توانیم به خشن کاری، پرداخت کاری اشاره کنیم.

خشن کاری در اصل یک فرایند شامل Area Clearnce offset- Raster می باشد که خود شامل مواردی مثل براده برداری موافق و مخالف، حرکات بین حفره ها، تعریف خودکار مسیر سوراخ کاری و براده برداری لبه ها، براده برداری قسمت های خارجی مدل برای پرداخت کاری خارج قطعه می باشد.

پرداخت کاری هم شامل Pencil ،Pattern، الگوهای Raster شعاعی و مارپیچی، فرزکاری باقیمانده و … است.

 اما نرم افزار پاورمیل چه کارهایی را برای ما انجام می دهد ؟ اولین موردی که قصد داریم به آن اشاره کنیم تهیه یک خروجی ساخت، جهت ارایه به دستگاه های CNC‌ است. این نرم افزار با انجام محاسبات پیچیده میتواند خروجی های مختلفی برای دستگاه ها تولید کند. پاورمیل این امکان را به کاربر می دهد  تا با دسترسی داشتن به ابزارهای شبیه سازی مراحل براده بردار  را با مناسب ترین سطح خروجی از قطعه به دست آورده و پس از تهیه G-Code و انتقال آن به ماشین همان ویژگی ها را اعمال کند.

همچنین با محاسبات دقیق و پیچیده ای که این برنامه انجام میدهد کوچکترین حرکتها و چرخش ها و زاویه ها را بررسی میکند و از برخورد های احتمالی با دیواره ها جلوگیری میکند و نتیجه ای با بهترین کیفیت ممکن به ما ارايه می دهد.

در ماشین کاری به وسیله پاورمیل ابتدا نیاز است که مدلسازی را انجام داده باشیم، مدلسازی توسط نرم افزارهایی مانند کتیا و… میتواند انجام شود و پس از آن میتوان عملیات ماشین کاری را آغاز کرد.

چگونه با نرم افزار پاورمیل کار کنیم؟

اگر میخواهید به صورت حرفه ای کار با پاورمیل را بیاموزید پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره های آموزش پاورمیل در پاکدشت در سایت گام برتر است. این دوره ها به شما کمک میکند تا به ساده ترین شکل ممکن کار با پاورمیل را بیاموزید. در ادامه این مطلب هم به صورت خلاصه موارد لازم برای آشنایی با کار با پاورمیل ارايه خواهد شد که میتواند برای شما مفید باشد.

ابتدا نیاز است که نرم افزار پاورمیل را دانلود و نصب کنیم سپس بعد از طی کردن مراحل نصب، پاورمیل را باز کنید با صفحه ای شامل انواع نوارابزارهای کاربردی مواجه میشوید که شامل قسمت هایی مانند mainbar  (جهت دسترسی به دستورات مهم ) و explorer‌ ( برای مسیر ابزار ها و تهیه برنامه nc و…) و view toolbar‌ ( جهت دسترسی به دستورات و نما ها …) وچندین قسمت دیگر است که هرکدام کارایی خاصی دارند. در مرکز، صفحه آبی را مشاهده میکنید که گرافیک ها روی این صفحه ایجاد می شوند.

برای آغاز فرایند ماشین کاری وارد قسمت ستاپ شوید و بلوک خام و پارامتر هایی نظیر سرعت دوران، سرعت برش و … را تعریف کنید و سپس مسیر ابزار و استراتژی ها را نیز تعیین و تعریف کنید حالا زمان نمایش ماشین کاریست، جی کد خروجی را تهیه کنید و فرایند های بعدی را آغاز کنید. در ادامه این مسیر مراحل شرح داده میشود:

ایجاد قطعه خام: انتخاب آیکون بلاک از نوار ابزار toolbar و استفاده از  Defined by برای اعمال موارد مختلف.

تعریف ابزار: در این قسمت با انتخاب ابزار و تعیین اندازه ها مثال قطر و ارتفاع و تعداد لبه های فلز، ابزار خود را تعریف کنید.

تعریف سرعت: از بخش Toolbar و feed and speed پارامتر های مورد نظر مثل سرعت برشی و پیشروی به ازای هر دندانه و … را تعریف کنید.

ویژگی های پاورمیل

پاورمیل از قدرتمند ترین نرم افزار برنامه نویسی در دستگاه های CNC  است که یک مزیت مهم برای این نرم افزار محسوب می شود.

بهینه سازی شده است و برای ایجاد قطعات پیچیده و پربازده کاربرد بسیاری دارد.

با سایر نرم افزار های دیگر Autodesk سازگار است.

پردازش و محاسبه سرعتی مسیرهای ابزار دستگاه های CNC جهت تولیدات بزرگ و پیچیده از مزایای آن محسوب می شود.

سرعت بخشیدن به تولید محصولات و افزایش بازدهی کار از ویژگی های ارزشمند این نرم افزار است.

با استفاده از این نرم افزار بهترین مسیر حرکت ابزار ها مشخص می شود.

کار با این نرم افزار و یادگیری آن بسیار آسان است. و با شرکت در دوره آموزشی نرم افزار پاورمیل در پاکدشت تمامی موارد را یاد خواهی گرفت.

استفاده ازاین نرم افزار شما را از شر محاسبات سخت و پیچیده رها میکند.

cnc-milling-operator-training-course-and-powermill-software-in-pakdasht-game-bartar

جمع بندی

همانطور که گفته شد پاورمیل از قدرتمند ترین نرم افزار های ماشین کاریست که بسیار پرکاربرد و پر اهمیت است. این نرم افزار با امکاناتی که فراهم میکند کار را برای بسیاری از متخصصان مکانیک آسان کرده است، در صورتی که حرفه شما هم به این موضوع مرتبط است پیشنهاد میکنم در این دوره جامع شرکت کنید و در این زمینه اطلاعات کسب کنید چرا که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها به دنبال افراد متخصص این زمینه هستند و یادگیری این موضوع میتواند یک امکان عالی برای کاریابی برای شما فراهم کند.

Powermail software training

سرفصل دوره آموزشی اپراتوری فرز CNC و پاورمیل در پاکدشت:

آشنایی با مفهوم G کد ها و M  کد ها

آشنایی با نرم افزار PowerMill

آموزش استراتژی­ های مربوط به خشن­کاری (Roughing)

آموزش استراتژی­ های مربوط به سوراخکاری (Drilling)

آموزش استراتژی­ های مربوط به پرداخت (Finishing)

آموزش شبیه سازی و اجرای تمامی استراتژی­ های گرفته شده و آنالیز آنها

آموزش نحوه G کدگیری و انتقال آن به دستگاه­ های CNC

آموزش اپراتوری فرز CNC

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر