gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش برنامه نویسی C و ++C در پاکدشت

دوره آموزشی برنامه نویسی C و ++C در پاکدشت: زبان برنامه نویسی یکی از ویژگی های پنهان نرم افزار، وب سایت و اپلیکیشن های دیجیتالی محسوب می شود که در دنیای امروزی کاربرد های فراوانی دارند. امروزه استفاده از فناوری های دیجیتال و رایانه یکی از ارکان های اصلی هر صنعتی محسوب می شود. یکی از مهم ترین مهارت هایی که امروزه دانستن و به کارگیری آن بسیار عالی و ضروری است، برنامه نویسی و اشراف به انواع زبان برنامه نویسی است. زبان های برنامه نویسی زیادی در بازار وجود دارند که در طراحی و ساخت وب سایت، اپلیکیشن و دیگر کارها استفاده می شوند. همه زبان های برنامه نویسی در جای خود و براساس نوع مصرفی که دارند، محبوب هستند و برنامه نویسان بسیاری از این زبان های برنامه نویسی یاد گرفتند و استفاده می کنند.

 ما در این مقاله قصد داریم به شما آموزش برنامه نویسی C و ++C را ارائه دهیم.

C and C++ programming course

دوره آموزشی برنامه نویسی C و ++C در پاکدشت

تاریخچه زبان برنامه نویسی C و ++C

زبان برنامه نویسی C یک زبان همه منظوره، کامپایل شونده، سطح میانی، ساخت یافته، دستوری و روند گرا است که در سال 1972 توسط  دنیس ریچی در آزمایشگاه های بل ساخته شده است. استفاده گسترده از این زبان در انواع کامپیوتر ها و سخت افزارهای مختلف سبب شد که نسخه های مختلفی از این زبان به وجود آید که با یکدیگر ناسازگار بودند. این زبان بدون شک یکی از مهم ترین زبان های برنامه نویسی می باشد که به فراوانی به صورت مستقیم برای پیاده سازی انواع نرم افزارها و برنامه ها بر روی انواع سیستم های سخت افزاری و سیستم عامل ها استفاده می شود. و منشا ایجاد زبان های برنامه نویسی جدیدتر نظیر: C++ ،Java و #C بوده است. زبان برنامه نویسی C دارای ارزش تئوریک بسیار بالایی می باشد.

زبان های برنامه نویسی C و ++C دارای ویژگی های مشترک یکسانی هستند و همانطور که در قسمت بالا گفته شد زبان برنامه نویسی C منشا ایجاد  ++C می باشد. زبان برنامه نویسی  ++C دارای قابلیت های انواع داده ایستا، نوشتار آزاد، چند مدلی، برنامه نویسی شی گرا و برنامه نویسی حنریک می باشد. زبان برنامه نویسی  ++C در سال 1979 توسط بی یارنه استراس تروپ، پژوهشگر و ریاضی دان دانمارکی، در ازمایشگاهی در بل، برای بهبود زبان C و بر مبنای آن ساخته شد و در ابتدا آن را C با کلاس نامگذاری نمود اما در سال 1983 به ++C تغییر یافت. این زبان دارای قابلیت های زبان های برنامه نویسی سطح بالا و زبان های برنامه نویسی سطح پایین به صورت همزمان می باشد.

در کتاب طراحی و تکامل ++C استراستروپ قوانین مورد استفاده در طراحی  ++C را بیان می کند و دانستن این قوانین در فهمیدن نحوه عملکرد  ++C و چرایی آن بسیار کمک می کند. جزییاتی که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است از این قرار است:

  • ++C طراحی شده تا یک زبان عمومی با کنترل نوع ایستا و همانند زبان C پربازده و قابل حمل باشد.
  • ++C طراحی شده تا مستقیما و به صورت جامع از چندین شیوه برنامه نویسی بتوان استفاده کرد.
  • ++C طراحی شده تا به برنامه نویس امکان انتخاب دهد حتی اگر این انتخاب اشتباه باشد.
  • ++C طراحی شده تا حداکثر تطابق و اشتراک با C وجود داشته باشد و یک انتقال راحت از C را ممکن سازد.
  • و … 

زبان برنامه نویسی C و ++C و تفاوت آن ها

همانطور که در قسمت های قبل گفتیم زبان برنامه نویسی ++C یک زبان برنامه نویسی شی گرا می باشد که از زبان C توسعه یافته است. زبان برنامه نویسی C برای ساخت برنامه های پایه، مانند بیشتر سیستم عامل ها کاربرد دارد و زبان برنامه نویسی ++C معمولا در ساخت برنامه های سطح بالا مانند بازی ها، مورد استفاده قرار می گیرد. زبان برنامه نویسی ++C شامل همه آن چه در C است می باشد به علاوه این که از برنامه نویسی شی گرا یا OOP پشتیبانی می کند. علاوه بر این، زبان ++C همچنین دارای ویژگی ها و امکانات خاصی می باشد که آن را به یک زبان C بهتر، مستقل از زبان برنامه نویسی شی گرا تبدیل می کند.

زبان برنامه نویسی ++C در واقع قابل توسعه است، به این دلیل که هر برنامه نویسی می تواند آن را به گونه ای دیگر تعریف کند که دقیقا مانند انواع از پیش تعریف شده آن می باشد که درست همانند زبان های استاندارد عمل می کند.

در این قسمت به وب سایت هایی که از زبان برنامه نویسی ++C استفاده می کنند می پردازیم:

امروزه ما شاهد این هستیم که زبان ++C در وب سایت ها و همچنین اپلیکیشن های کاربردی بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد و ما هر روزه در حال استفاده از این ابزار ها هستیم. ابزارهایی مانند ادوبی و وب سایت هایی مانند گوگل و مایکروسافت و همچنین مرورگری مانند فایرفاکس از این زبان برنامه نویسی برای توسعه خود استفاده می کنند.

 زبان برنامه نویسی C و ++C تفاوت هایی دارند که به طور مختصر به آن ها می پردازیم. زبان برنامه نویسی ++C بر خلاف زبان برنامه نویسی C، شی گرا است؛++C کلید واژه های جدیدی مانند alignof-alignas-typename-template-class و بسیاری دیگر را دارا می باشد که زبان برنامه نویسی C فاقد آن است. در زبان ++C به چندین نوع می توان یک متغیر را مقدار دهی اولیه کرد اما در زبان C تنها به روش کپی با با عملگر =، انجام می شود. معمولا در سرآیند های ++C بدون پسوند h. نوشته می شوند و کتابخونه استاندارد C هم می تواند با حرف اول c داخل سرآیند برنامه ++C شود. در زبان برنامه نویسی C نمی توان با عملگر == دو رشته حرف یا استرینگ را مقایسه کرد ولی در ++C این عمل امکان پذیر است. شما در آموژشگاه کامپیوتر پاکدشت (گام برتر) در کلاس آموزش برنامه نویسی ++C در پاکدشت تمامی این نکات را یاد خواهی گرفت.

قابل توجه دانشجویانی که طرفدار برنامه نویسی هستند در  اموزشگاه گام برتر دوره های دیگر برنامه نویسی نیز دایر است.

دوره آموزش سی شارپ در پاکدشت

دوره آموزشی جاوا اسکریپت در پاکدشت

نتیجه گیری

شاید برای شما کاربران، برنامه نویسی در یک نگاه کلی امری پیچیده و سخت به نظر برسد اما در واقع می توان با استفاده از دوره های آموزشی و فراگیری زبان های برنامه نویسی به ساخت و طراحی نرم افزار های وب و اپلیکیشن های مختلف پرداخت که هم باعث درآمد زایی بسیار خوب و هم امری لذت بخش و بسیار جذاب می باشد. ما در این مقاله به بررسی زبان برنامه نویسی C و ++C پراختیم که این دو زبان جز زبان های برنامه نویسی محبوب و پرکاربردی هستند که با وجود تفاوت هایی که دارند هر دو زبان طرفدارهای مخصوص خود را در دنیای برنامه نویسی دارند. با یادگیری آموزش برنامه نویسی ++C در پاکدشت می توانید در بازار کار وارد شوید و درآمد کسب کنید.

teaching-c-and-c++-programming-in-pakdasht-game-bartar
teaching-c-and-c++-programming-in-Pakdasht
C and C++ programming

سرفصل دوره آموزش برنامه نوسی C و ++C در مجتمع آموزشی گام برتر:

شروع کار
 بررسی و آموزش استفاده از ساختارهای داده‌ای int – float – double
آموزش string و توابع مرتبط و همینطور معرفی westering

آموزش vector و list و بررسی تفاوت ها و حوزه های کاربرد
 آموزش آرایه‌ها
آموزش stack – queue

ساختارهای داده ای map – auto – void * – template – pair – tuple – set
 بررسی حلقه ها (for – while  do – while )
آموزش دستورات if و switch و مقایسه if های تو در تو و ساختار switch

توابع
 اشاره‌گرها
اشاره‌گرهای هوشمند
حوزه‌های متغیر و متغیر های استاتیک و ثابت

مفاهیم اولیه شی‌گرایی
 معرفی کلاس‌ها و استراکت‌ها، مفاهیم پیشرفته شی‌گرایی
 کار با فایل‌ها

برنامه‌های با اجرای موازی (اشاره به مفاهیم parallel و concurrent)
توابع بازگشتی
فضای‌نام
 کار با زمان و تاریخ

الگوریتم‌های مرتب سازی بررسی و پیاده سازی ۹
 خطایابی و رسیدگی به آن‌ها
 عبارت‌های منظم

اساس برنامه نویسی سی پلاس پلاس مدرن ( استفاده نکردن از دستورات سی تا حد ممکن و بروز کردن دانش )

:  فرمت کد و کامنت گذاری
لامبدا
برنامه‌نویسی رویداد محور
کار با سوکت (tcp , udp )

 دیتابیس
کار با وب و http – post – get
جیسان
کار با xml

کتابخانه ریاضی
فشرده‌سازی
مروری بر کتابخانه‌های پرکاربرد و جالب سی پلاس پلاس

پیش نیاز دوره آموزش برنامه نویسی C و ++C

برای شروع دوره آموزش برنامه نویسی C و ++C شما عزیزان نیاز دارید به دوره کاربر ICDL آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره کاربر ICDL  را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر