gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

آموزش دوره تایپ ده انگشتی در پاکدشت

دوره آموزشی تایپ ده انگشتی در پاکدشت: اگر شما هم ازآن دسته از افرادی هستید که همیشه دوست داشتید مانند تایپیست های حرفه ای متن ها و جملات خود را ثبت کنید، در این دوره اموزش تایپ ده انگشتی با ما همراه باشید تا آن را به شکل کامل یاد بگیرید. پس از اتمام این  دوره، شما نیزمیتوانید یکی از تایپیست های حرفه ای که با دقت وسرعت و بدون نگاه انداختن به صفحه کیبورد تایپ می کنند باشید. در این دوره تایپ آنچه بیشتر اهمیت دارد سرعت نیست بلکه دقت است؛ چرا که شما باید بتوانید بدون نگاه کردن به دکمه های کیبورد جایگاه کلید ها را به خاطر داشته باشید؛چراکه این امر برای تمام کسانی که به نحوی با کامپیوتر ها در ارتباط هستند، الزامی است تا بتوانند به کار خود سرعت ببخشند و در زمان خود صرفه جویی کنند پس با ما همراه باشید.

 

Ten-finger typing training course

دوره آموزشی تایپ ده انگشتی در پاکدشت

آموزش تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی

پیش از انکه آموزش تایپ ده انگشتی را شروع کنیم از شما میخواهم به ترتیب زیر انگشتان خود را روی حروف کیبورد قرار دهید:

انگشت اشاره دست راست را بر روی حرف j‌ یا ت فارسی قرار دهید و به همین ترتیب باقی انگشتان دست راست خود را روی حروف ن، م، ک، گ یا (k ,l , ; , ’ ) روی همان ردیف وسط قرار دهید ؛سپس انگشت اشاره دست چپ را بر روی حرف f یا همان حرف ب قرار دهید و به همین ترتیب سایر انگشتان دست چپ را روی حروف پیش از ب یعنی ی، س، ش (d,s,a) قرار دهید حالا شما جایگیری انگشتان بر روی کیبورد را یاد گرفته اید برای ادامه تایپ یک خط مورب را در نظر بگیرید که از روی حروف ق، ب، ر (r,f,v)  گذر میکند به همان ترتیب شما هم میتوانید انگشت اشاره ای که روی حرف ب قرار داده بودید را در این راستا حرکت دهید و حروفی که در راستای آن خط مورب قرار دارد تایپ کنید برای سایر حروف هم به همین منوال عمل کنید، حرف ت را در نظر بگیرید که انگشت اشاره شما روی آن است شما برای تایپ ع، پ هم با همان انگشت اشاره میتوانید روی حروف حرکت کرده وآن را تایپ کنید.

برای اینکه بهتر متوجه شوید با سایر انگشتان هم تمرین میکنیم طبق قالبی که معرفی کردیم انگشت اشاره دست راست شما روی ت قرار گرفته و انگشت کناری ان روی حرف ن ، در اینجا حروف ه، و متعلق به همین انگشت است و شما برای تایپ این حروف باید انگشت خود را روی این حروف حرکت دهید و به همین ترتیب انگشت دومی از سمت راست روی حرف م قرار گرفته و شما برای تایپ خ، و نقطه میتوانید از ان استفاده کنید ودر اخر انگشت کوچک شما بر روی ک قرار دارد که میتوانید برای تایپ خ، علامت / از آن استفاده کنید و به این ترتیب شما توانسته اید تایپ جایگیری تمام حروف و نحوه حرکت انگشتان بر روی حروف را یاد بگیرید پیشنهاد من به شما تمرین بیشتر است تا برای همیشه این جایگیری حروف در ذهنتان بماند.

نحوه استفاده از سایر دکمه های کیبورد در تایپ ده انگشتی

همان طور که در قسمت قبل توضیح دادیم فرم قرار گرفتن انگشتان بر روی کیبورد را در نظر بگیرید انگشت اشاره دست راست روی j  و انگشت اشاره دست چپ روی حرفF  و سایر انگشتان دست راست به همان ترتیب درکنار انگشت اشاره دست راست روی حروف ن، م، ک، گ و سایر انگشتان دست چپ هم در همان خط روی حروف ی، س، ش؛ خب  حتما تا به الان برای شما هم سوال پیش امده که دکمه های حروف آ یا همان H  و دکمه حرف ل یا G  را چگونه تایپ کنیم از آنجایی که انگشت اشاره شما به این حروف نزدیک است میتوانید برای تایپ حرف آ یا H  انگشت اشاره دست راست را روی کیبورد حرکت دهید و برای تایپ ل   یا G انگشت اشاره دست چپ، به این ترتیب شما خواهید توانست این حروف را هم به راحتی تایپ کنید. خب مساله بعدی این است که دکمه اسپیس را چگونه استفاده کنیم؟ در این حالت قرار گیری انگشتان که در برای تایپ ده انگشتی به شما اموزش دادیم انگشتان شست شما ازاد است، آن ها را روی دکمه اسپیس قرار دهید و برای فاصله گذاری ازآن استفاده کنید.

 برای آموزش دکمه بعدی انگشت کوچک دست راست خود را در نظر بگیرید که طبق فرم اموزش داده شده روی حرف ک قرار دارد در صورتی که خواستید حرفی از سمت چپ را با شیفت تغییر دهید برای گرفتن کلید شیفت از همین انگشت کوچک دست راست استفاده کنید و بالعکس برای کلید های سمت راست از دست چپ.

برای سایر کلید های سمت راست مثل اینتر و غیره از انگشت کوچک سمت راست و سایر کلید های سمت چپ از انگشت کوچک سمت چپ استفاده کنید، برای تایپ اعداد هم به همان ترتیبی که در بالا گفته شد روی خط مورب فرضی حروف زیر هم، انگشتان را روی حرف حرکت دهید و اعداد را تایپ کنید.

معرفی سایت برای تمرین

پیشنهاد ما به شما برای تمرین بیشتر استفاده از سایت ها و اپ هایی است که امکان تمرین بیشتر را بعلاوه ارزیابی عملکرد شما فراهم کرده اند برای مثال کافی است به rapid typing سری بزنید در ان جا میتوانید با تمرین های در نظر گرفته شده تایپ خود را بهبود ببخشید و وضعیت خود را ارزیابی کنید  rapidtyping ‌این امکان را به شما می دهد که بتوانید سرعت و دقت خود را در تایپ بسنجید و حرفه ای تر این نوع تایپ را آموزش ببینید.

سرعت تایپ 10 انگشتی

تایپ ده انگشتی باعث افزایش سرعت شما در تایپ می شود. شاید تا قبل از این فقط از دو تا سه انگشت خود روی صفحه کلید استفاده می کردید و البته نیمی از وقت را صرف گشتن کلید مورد نظر بودید اما با تایپ ده انگشتی تسلط کامل تری روی صفحه کلید دارید و به سرعت میتوانید کلید های راست و چپ را به کمک انگشتان دست راست و چپ فشار دهید.

 استفاده از برنامه ای مانند TypingMaster به صورت آنلاین می تواند به افزایش چشمگیر سرعت تایپ شما در مدت زمانی کوتاه کمک کند.

تمرکز بالا در تایپ 10 انگشتی

به دفعاتی که باید به صفحه کلید نگاه کنید تا دکمه مورد نظر را فشار دهید فکر کنید، این کار ممکن است تمرکز شما را بگیرد و مانع سرعت بالای شما در تایپ شود. هر بار این اتفاق می افتد، این تمرکز شما را به هم می زند و حواستان پرت می شود. تایپ ده انگشتی به شما یاد می دهد که هنگام تایپ بر حافظه محرک خود (حافظه عضلات) به جای قدرت بینایی تکیه کنید که باعث آزادی بیشتر شما می شود که دقت خود را به جای صفحه کلید روی صفحه نمایش متمرکز کنید.

 

 

نتیجه گیری

قطعا تا اینجای دوره آموزشی، با قوانین و نحوه انجام این روش اشناشده اید درخواست من از شما این است که با تمرین بیشتر قدرت تایپ خود را بهبود ببخشید؛برای مثال از سایت های تمرین استفاده کنید یا جایگیری حروفی که معرفی شده را تمرین کنید؛ امیدوارم این دوره برای شما مفید بوده باشد و در اینده شما هم یکی از تایپیست های حرفه ای باشید که در این دوره دیده اند؛ فقط تمرین و تکرار را فراموش نکنید.

 

keyboard-7

سر فصل دوره آموزش تایپ ده انگشتی در پاکدشت:

آشنایی با صفحه کلید و کار با کلیدهای پایگاه

با ردیف میانی و ردیف پایین صفحه کلید

کار با سه ردیف حروف صفحه کلید

آموزش تایپ مقدماتی 1

آموزش تایپ مقدماتی 2

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر