gamebartar-logo

ارتباط با پشتیبانی ۲۴ ساعته

09127919436

powermil

پاورمیل

اپراتوری فرز cnc

hesabdari

حسابداری

ویژه بازار کار

دوره آموزش توسعه دهنده صفحات وب با SQL

دوره آموزش توسعه دهنده صفحات وب با SQL در پاکدشت: زبان پرس و جوی SQL یکی از رایج ترین و محبوب ترین زبان ها برای کار با پایگاه داده است که محدود به زبان برنامه نویسی خاصی نمی باشد به این معنا که اکثر برنامه نویسان برای ارتباط با پایگاه داده به این زبان نیاز دارند SQL . مخفف عبارت Structured Query Language می باشد که آن را زبان پرس و جوی ساختار یافته معنا می کنند. این زبان از سال 1987 یک زبان بین المللی (iso) بوده است. با استفاده از SQL و کار با پایگاه داده شما می توانید رکورد هایی را ثبت  و رکورد های موجود را بروزرسانی یا حذف کنید. همچنین می توانید اشیا جدیدی را در پایگاه داده مانند خود پایگاه داده و جدول ها ایجاد یا حذف (drop) کنید. در این مقاله ما سعی می کنیم در ابتدا با معرفی دستورات و کدهایی که در SQL کاربرد فراوانی دارند به آموزش توسعه دهنده صفحات وب با SQL بپردازیم.

Web page developer training course with SQL

دوره آموزش توسعه دهنده صفحات وب با SQL در پاکدشت:

انواع و مهم ترین دستورات در آموزش توسعه دهنده صفحات وب با SQL

شما برای دسترسی و کار با پایگاه داده نیاز دارید که از دستورات SQL استفاده کنید. برای مثال دستور SQL زیر تمام سطر های جدولی  با نام “Customers” را انتخاب می کند:

select*from Customers;

مهم ترین دستورات در SQL:

SELECT: به معنای استخراج داده از یک دیتابیس می باشد.

UPDATE: به معنی بروزرسانی داده در یک دیتابیس می باشد.

DELETE: به معنی حذف داده از یک دیتابیس می باشد.

INSERT INTO: به معنی درج یک داده جدید در دیتابیس می باشد.

CREATE DATABASE: به معنی درج یک پایگاه داده جدید می باشد.

ALTER DATABASE: به معنی ویرایش یک پایگاه داده می باشد.

CREATE TABLE: به معنی ایجاد یک جدول جدید می باشد.

ALTER TABLE: به معنی ایجاد یک جدول می باشد.

DROP TABLE: به معنی حذف یک جدول می باشد.

CREATE INDEX: به معنی  ایجاد یک شاخص یا کلید جستجو می باشد.

DROP INDEX: به حذف یک شاخص یا کلید جستجو می باشد.

معنی انواع دستورات در SQL:

دستورات SQL با توجه به کاربردی که دارند و تاثیری که بر پایگاه داده می گذارند تقسیم بندی می شوند که ما در این مقاله به اختصار با دو نوع از دستورات مهم و کاربردی در آموزش توسعه دهنده صفحات وب با SQL آشنا خواهیم شد.

دستورات DDL

این گروه، از دستوراتی تشکیل شده اند که بر ساختار پایگاه داده تاثیر می گذارند و هیچ تاثیری در محتوا پایگاه داده ندارد. برای مثال می توان به دستور ایجاد یا حذف یک جدول اشاره کرد.

دستورات DML

این گروه از دستورات برای کار با محتویات پایگاه داده به کار برده می شوند وهیچ تاثیری در ساختار پایگاه داده نمی گذارند. برای مثال می توان به دستور درج، بروزرسانی یا حذف اطلاعات از یک جدول اشاره کرد.

web-page-developer-training-course-with-sql-in-pakdasht-gaame-bartar

توسعه دهنده صفحات وب با SQLوMYSQL

باید به این نکته توجه شود که MYSQL و SQL یکی نیستند و با یکدیگر تفاوت دارند. MYSQL یکی از محبوب ترین نام های تجاری نرم افزار RDBMS می باشد که مدل کلاینت-سرور را پیاده سازی می کند و شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه کلاینت و سرور را در یک محیط نرم افزاری RDBMS با یکدیگر مرتبط کنیم. برای این ارتباط آن ها از یک زبان خاص دامنه به نام زبان پرس و جوی ساختار یافته یا همان SQL استفاده میکنند. نرم افزار RDBMS همیشه از SQL به عنوان زبان اصلی خود برای تعامل با پایگاه داده استفاده می کند. در مطالب بالا گفته شد که SQL یک زبان ساختار یافته است که هدف از آموزش و یادگیری آن، کسب مهارت برای انجام عملیات های مختلف در پایگاه داده است و اما MYSQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده ای منبع باز است که یک پایگاه داده رابطه ای، داده ها را در یک یا چند جدول داده سازمان دهی می کند. SQL را می توان زبانی دانست که برنامه نویسان برای ساخت، واکشی و ویرایش از پایگاه داده رابطه ای و همچنین کنترل دسترسی کاربر به پایگاه داده استفاده می کنند. علاوه بر پایگاه های داده ای رابطه ای و SQL یک MYSQL همراه با سیستم عامل برای پیاده سازی یک پایگاه داده رابطه ای در سیستم ذخیره سازی رایانه کار می کند که کاربران را مدیریت می کند و امکان دسترسی به شبکه را فراهم کرده و آزمایش یکپارچگی پایگاه داده و ایجاد نسخه های پشتیبان را آسان می کند. MYSQL یک سیستم پایگاه داده ای است که روی سرور اجرا می شود و توسط اپلیکیشن های وب مبتنی بر پایگاه داده از جمله دروپال، جوملا، PHPBB و وردپرس به کار برده می شود. MYSQL از SQL استاندارد به کار می گیرد و بسیار سریع، قابل اعتماد وآسان برای استفاده می باشد.

ویژگی ها و مزیت های MYSQL و SQL

MYSQL تحت دو نسخه مختلف، MYSQL Community server یا همان منبع باز و Enterprise Server اختصاصی ارائه شده است.

ویژگی های اصلی که در MYSQL میتوان نام برد عبارت اند از:

-پشتیبانی از پلتفرم های مختلف

-محرک ها یا triggers

-نشانگرها یا cursors

-طرح واره ها برای اطلاعات

-ذخیره کوئری

و… .

مزیت های استفاده از  MYSQLرا می توان منحنی یادگیری با شیب بسیار کم، عملکرد عالی، امنیت بالا، رایگان بودن، پشتیبانی مناسب، کاربرد در صنایع مختلف  و انعطاف پذیری و آسان بودن برای استفاده وهزینه پایین را نام برد.

Web page developer training with SQL

کاربرد ها مهم و اساسی در SQL را به اختصار نام میبریم:

-امکان انجام پرس و جو در پایگاه داده

-حذف دیتا از پایگاه داده

-درج رکورد در پایگاه داده

-ایجاد جدول جدید در پایگاه داده

-بروزرسانی رکورد در پایگاه داده

و… .

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی تعاریف اولیه SQL و مهم ترین دستورات  در آن را بیان کردیم و به شرح تفاوتSQL  با MYSQL پرداختیم و می توانیم اینگونه نتیجه گیری کنیم که برای ایجاد و توسعه یک صفحه وب میتوان از MYSQL استفاده کرد که یکی از نرم افزار های تحت وب SQL محسوب می شود. شما می توانید از دوره های آموزشی توسعه دهنده صفحات وب توسط SQL برای یادگیری بیشتر استفاده کنید.

سرفصل دوره دوره آموزش توسعه دهنده صفحات وب با SQL در پاکدشت:

تعریف پایگاه داده

آشنایی SQL

چه کارهایی را میتواند انجام دهد

استفاده از  SQL در وب سایت

دستورات  SQL

عبارت  WHERTE   در  SQL

نقل قولها در اطراف فیلدهای متنی

ملگرهای  AND , OR

عبارت  INSERT INTO  در  SQL

درج داده در ستون های معین

عبارت  UPDATE  در  SQL

اخطار  UPDATE  در  SQL

عبارت  DELETE

پیش نیاز دوره آموزش برنامه نویسی SQL

برای شروع دوره آموزش برنامه نویسی SQL شما عزیزان نیاز دارید به دوره کاربر ICDL آشنایی و تسلط کافی داشته باشید. از این رو برای شروع و به عنوان پیش نیاز باید دوره کاربر ICDL  را نیز گذرانده باشید. برای این منظور می توانید در دوره فوق نیز ثبت نام کنید.

دیگر دوره های ویژه آموزشگاه گام برتر